Zimní pohár ve Slatiňanech diváky přivedl do varu

Zimní pohár ve Slatiňanech diváky přivedl do varu

Překrásnou podívanou plnou nečekaných zvratů nabídlo třetí kolo Zimního Jezdeckého poháru spřežení 2016, které se konalo v sobotu 13. února ve Slatiňanech na Chrudimsku. Hranice 50 startů nakonec překonána nebyla, přesto dorazila silná konkurence…

Výkony byly zejména v kategorii čtyřspřeží natolik vyrovnané, že jakákoliv větší chyba znamenala propad v celkové výsledkové listině. To si zažil na vlastní kůži mj. Jaroslav Juráň, který dosáhl v úvodní části závodu na nejlepší výsledek, ale zaváhání v maratonské překážce během druhé jízdy ho stálo stupně vítězů a skončil až čtvrtý. Podobně na tom byl i Josef Hrouda. Ten v druhém kole zajel dokonce ještě lépe, než Jaroslav Juráň v kole prvním. Ale ani on se z prvenství neradoval a umístil se v celkových součtech jako třetí – jen necelý bod za druhým Petrem Vlašicem. Vítězem soutěže čtyřspřeží se stal reprezentant Národního hřebčína Kladruby Jiří Nesvačil junior. Jeho náskok před Vlašicem byl čtyři sekundy. „Soutěž byla v této hale poměrně náročná a mnohé čtyřky měly problémy především v maratonské překážce. Měl jsem svoji taktiku a neměnil jsem na ní nic ani po prvním kole. Jsem rád, že to v závěru vyšlo a součet časů stačil na konečné vítězství,“ zhodnotil Jiří Nesvačil junior.

Jiří Nesvačil ml. Foto: Josef Malinovský
Jiří Nesvačil ml. Foto: Josef Malinovský

V kategorii dvojspřeží uchvátil stovky diváků ve Slatiňanské hale Marek Jirgala. Ten předvedl v prvním i v druhém kole bravurní jízdy, kdy ani jednou nechyboval a ujel svým soupeřům tvz. o parník. Na své dva nejsilnější konkurenty nahnal přes 11 sekund! Druhého Zdeňka Jiráska a třetího Petra Vlašice přitom dělilo po dvoukolové soutěži jen 29 setin sekundy. Vlašic si navíc připsal se svým druhým párem koní čtvrtou pozici.

Marek Jirgala. Foto: Josef Malinovský
Marek Jirgala. Foto: Josef Malinovský

Mezi soutěžícími v kategorii jednospřeží ve Slatiňanech vévodili zástupci JK Pamela Bylany. Martina Pouzarová skončila třetí a její stájový kolega Pavel Drbohlav zvítězil s Jasmínou 3 a s Radanem 3 dokončil druhý v pořadí.

Pavel Drbohlav. Foto: Josef Malinovský
Pavel Drbohlav. Foto: Josef Malinovský

Na programu byly ještě dvě rámcové soutěže nezapočítávané do seriálu. Michal Kořínek byl nejvíce úspěšný mezi dvojspřežími pony. Kateřina Neumannová ovládla hobby soutěž jednospřeží. Záznam závodů ze Slatiňan odvysílá Česká televize ve středu od 12.50 hodin na programu ČT Sport. Na stejném kanálu lze pořad vidět ještě třikrát v repríze – jedna z nich je plánovaná na neděli 21. února od 8.20 hodin. Po premiéře bude možné sestřih zhlédnout i přes iVysílání ČT.