Zimní pohár v Trojanovicích s mezinárodní účastí

Zimní pohár v Trojanovicích s mezinárodní účastí

Soutěžemi spřežení odstartuje v sobotu 16. ledna 2016 v Trojanovicích letošní ročník Zimního Jezdeckého poháru. Na start přilákal i zahraniční konkurenci. Vedle českých vozatajů se v trojanovické hale představí také jezdci z Polska…

Trojanovickým kolem začíná v České republice ojedinělý seriál zimních závodů pod názvem Zimní Jezdecký pohár, při němž se v halách na území Česka střídá parkurové skákání se spřežením, které vše odstartuje právě v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm. Série o dva měsíce později vyvrcholí březnovým Jezdeckým festivalem na výstavišti v Lysé nad Labem.

Program vozatajských soutěží v Trojanovicích začne v sobotu 16. ledna od 9.00 hodin. Na řadu přijdou nejprve hobby soutěže pony, jednospřeží a dvojspřeží. Oficiální pohárová klání všech klasických kočárových kategorií – tj. jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží – budou následovat.

Halové soutěže spřežení přitáhly na start vozataje nejen z České republiky, ale také sousedního Polska. Přihlášeni jsou do všech třech oficiálních soutěží. V soupisce jednospřeží figuruje s dvěma zápřahy Polák Marek Morawiec. Konkurovat mu budou mimo jiné čeští reprezentační jezdci Libor Kurka, Pavel Drbohlav či Ota Bareš.

Dva polští vozatajové se představí v kategorii dvojspřeží: Daniel Pendzialek a Darek Franiczek. Síly změří například s Markem Jirgalou, Davidem Haitlem, Lubomírem Hlavenkou či Petrem Vlašicem. Poslední jmenovaný Petr Vlašic bude zapřahat také čtyřspřeží. V minulém roce právě v takzvané „královské disciplíně“ vozatajů zvítězil ve finálovém závodě v Lysé nad Labem, a vyhrál díky tomu i celý ročník. Proti němu je postaví se čtyřkou Jaroslav Juráň, Libor Kurka a polský reprezentant Daniel Pendzialek.