Zimní pohár spřežení ve Slatiňanech čeká rekordní účast

Zimní pohár spřežení ve Slatiňanech čeká rekordní účast

Zimní Jezdecký pohár spřežení 2016 pokračuje třetím kolem, které proběhne v sobotu 13. února ve Slatiňanech. V tamní hale by mělo k soutěžím nastoupit v celkem pěti kategoriích více než padesát spřežení, což je v rámci halových závodů rekordní účast…

Monika Pospíšilová se svým spřežením. Foto: Sandra Schulzová
Monika Pospíšilová se svým spřežením. Foto: Sandra Schulzová

Sportovní program začíná v 10.00 hodin hobby soutěží pro jednopřeží. Poté přijdou na řadu poníci zapřažení v párech. Do této soutěže je mimo jiné přihlášená i dlouhodobě nejúspěšnější reprezentantka kategorie dvojspřeží pony Monika Pospíšilová.

V konkurenci sedmnácti jednospřeží bude závodit i vedoucí jezdkyně pohárové bodování „jedniček“ Markéta Sedlinská. V závěsu za ní je na žebříčku Pavel Drbohlav – celkový vítěz loňského ročníku Zimního Jezdeckého poháru, jenž si do Slatiňan také našel cestu. Nechybí další vozatajové, kteří patří k české špičce: momentálně třetí jezdec žebříčku Milan Domes či čtvrtý v pořadí Ota Bareš.

Také soutěž dvojspřeží čítá výborně obsazené startovní pole. Pravidelný účastník série Petr Vlašic bude zapřahat dva páry, s nimiž se v předchozím kole v Hradištku seřadil na první a druhé příčce. Dorazí dlouholetý reprezentant České republiky Jaroslav Kohout či vítěz prvního letošního kola Marek Jirgala. Síly s nimi změří Zdeněk Jirásek, který při venkovních závodech soutěží pravidelně se čtyřspřežím, David Haitl, Jaroslav Pavel a další.

Největší pozornost poutá při závodech sportovních kočárů královská disciplína čtyřspřeží. Těch je v seznamu startujících uvedeno celkem osm. Nejznámějšími jmény jsou vozatajové Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem Jiří a Radek Nesvačilové. V jejich případě uvidí diváci opravdovou špičku české kočárové scény, jedná se o pravidelné účastníky v barvách národní reprezentace, nechyběli ani na Světových jezdeckých hrách v Normandii v roce 2014.

Nejsou však jedinými vynikajícími jezdci v dané soutěži. Na startovních listinách figuruje také Josef Hrouda nebo Libor Kurka. Konkurovat jim bude Petr Vlašic, který v sezoně 2015 zvítězil v celkovém bodování Zimního Jezdeckého poháru. Je se tedy opravdu na co těšit!

Vozataje čeká po tomto kole poslední kvalifikační závod v Brně v sobotu 27. února, a poté už bude vše připraveno na finále celého seriálu, které se bude konat v rámci Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. V bohatém festivalovém programu jsou soutěže spřežení naplánovány na neděli 20. března.