Zimní pohár pokračuje spřežením ve Slatiňanech

Zimní pohár pokračuje spřežením ve Slatiňanech

V rámci druhého kola zimního Jezdeckého poháru spřežení se utkají vozatajové o seriálové body v sobotu 28. února ve Slatiňanech. Pořádající Národní hřebčín Kladruby připravil tři bodované soutěže, v nichž nebude chybět nikdo z vedoucích závodníků.

Po prvním kole, které se uskutečnilo v Hradištku u Sadské na konci ledna, se do Slatiňan u Chrudimi jako lídři žebříčků vydávají Ota Bareš v jednospřeží i Petr Vlašic, který získal plný počet deseti bodů jak ve dvojspřeží, tak ve čtyřspřeží.

Právě v nejnáročnější kategorii čtyřspřeží se na startu opět sejde velmi kvalitní pole účastníků, neboť vedle vítěze úvodního kola se přihlásilo dalších osm vozatajů. Mezi nimi nechybí mj. domácí reprezentanti z Národního hřebčína Radek a Jiří Nesvačilovi, ale třeba také velmi zkušený Josef Hrouda, který jim bude zajisté těžkým konkurentem. Nahlášena je i jedna žena, a to opět Kateřina Sklenská, jejíž velmi kvalitní výkony se čtyřkou koní diváci mohli obdivovat již v Hradištku. Tehdy si připsala do seriálu sedm bodů.

Ve dvojspřeží změří své síly patnáctka přihlášených. Soutěž nebude ochuzena o nejlepší trio z prvního kola, které tvoří Petr Vlašic, Václav Coufalík a Martin Kastner. Václav Coufalík je navíc jediný účastník této kategorie, který na start postaví hned dvě svá spřežení. Bude zajímavé sledovat, zda dokáže vytěžit z výhody druhého startu na téže trati.

Třetí bodovanou kategorií je jednospřeží, kde je nahlášena osmnáctka startujících. Na startovní listině figurují i dvě ženy, a to Kateřina Neumannová a Markéta Sedlinská. Vedoucí Ota Bareš bude mít o něco málo jednodušší udržet si i po druhém kole vedení, neboť jeho největší hradišťský konkurent Jiří Kříž nahlášen není. Na druhou stranu se do Trojanovic zapsalo o mnohem více jednospřeží, čímž narostl i počet konkurentů.

Čtvrtou vypsanou, avšak nebodovanou soutěží, je dvojspřeží pony, které celý sobotní závodní den otevře. Síly proti sobě změří čtyři nahlášení jezdci.