Zimní Jezdecký pohár pokračuje druhým skokovým kolem

Zimní Jezdecký pohár pokračuje druhým skokovým kolem

Druhé kolo skokové části zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour 2015 bude opět hostit areál v Hradištku u Sadské. V sobotu 21. února se tam uskuteční pět soutěží, přičemž ve třech budou jezdci sbírat body do zmíněného seriálu.

Zahajovací soutěží se stane stejně jako při prvním kole stupňovaná soutěž do 100 centimetrů se žolíkem, která přechází první seriálové soutěži. V rámci tzv. malé túry se jezdci utkají na parkuru stupně Z s následným rozeskakováním. Po první části konané 7. února má nejvíce bodů Klára Svobodová před Alžbětou Vyštajnovou a Zdeňkem Paličkou. Klára Svodová tehdy zvítězila i v rámci stupňované obtížnosti do 110 centimetrů se žolíkem, ale ta se stejně jako úvodní soutěž nezapočítává do žádného seriálu.

První body do střední túry si jezdci připsali před necelými dvěma týdny na parkuru stupně L* s výškou překážek do 115 centimetrů a stejně tomu bude i při druhém kole. V čele žebříčku je zatím Miloslav Vítek, který v sedle Roxy Star ujel zbytku startovního pole. Devatenáctibodový příděl za druhou příčku získala Tereza Mücková a třetí pozici obsadila Nina Kaločová, která to měla do Hradištka na závody zřejmě nejdál. „Bohužel se dalšího kola nemohu zúčastnit, neboť o tomto víkendu vedu soustředění. Těším se však na březnové kolo, které si rozhodně nechci nechat ujít,“ řekl vedoucí žebříčku Miloslav Vítek.

Závěrečnou soutěží závodního dne v Hradištku u Sadské bude i tentokrát parkur stupně S* s finále, kam postoupí deset nejúspěšnějších jezdců z kola základního. Zároveň jezdci získávají body do velké túry, neboli Czech Equestrian Team Winter Tour. Po prvním kole má nejvíce bodů Barbora Vojtková. Druhá je zatím Barbora Kejvalová a pro třetí místo si dojel Jaroslav Hatla. Další dvě dekorované příčky pak obsadila Andrea Halíková, která si vedla dobře s oběma svými koňmi. Přijela pouze na závěrečnou soutěž a po bezchybných výkonech v základním kole postoupila s přehledem do finále. V něm šlo již o čas, který měla právě Andrea Halíková nejlepší. Bohužel neudržela bezchybné konto, a proto si odnesla nakonec čtvrté a páté místo. Jezdkyně však nebude chybět na startu ani druhého kola a bude jistě doufat v co nejlepší umístění a bodový příděl, aby alespoň na chvíli převzala vedení v žebříčku. Bude to mít však těžké, neboť na startu by se měla představit i Barbora Vojtková s plemenným hřebcem Carusem, který se v rámci prvního kola představil ve výborné formě. „Původně měl být Caruso v době konání druhých závodů zimního Jezdeckého poháru již v Equinním Reprodukčním Centru v Mněticích v roli plemeníka, ale nakonec tam bude působit až od 8. března. Závody v Hradištku jsou pro něj výbornou přípravou,“ řekla jeho jezdkyně Barbora Vojtková. Dále se můžeme těšit na jízdy Petra Dohnala, Andrey Metelkové či domácího Petra Půlpána.

Na závody je však stále možné se přihlašovat, a tak startovní listina rozhodně není ještě definitivní.