Zimní Jezdecký pohár ČJF 2018 se rozrůstá

Zimní Jezdecký pohár ČJF 2018 se rozrůstá

Seriál halových závodů Zimní Jezdecký pohár ČJF spojuje parkurové skákání a vozatajské soutěže. V roce 2018 zažije už svůj pátý ročník a přináší řadu novinek. Mimo jiné se kalendář rozrostl o nový mítink a také byla zařazena túra pro jezdce na pony…

Pět skokových a šest vozatajských závodů – to je kalendář Zimního Jezdeckého poháru 2018 pod hlavičkou České jezdecké federace. Od konce ledna do druhé poloviny března se budou prakticky každý víkend střídat soutěže dvou disciplín, které jsou od počátku seriálu jeho neodmyslitelnou součástí.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Pohár odstartují jezdci spřežení 27. ledna v Hradištku u Sadské. O týden později pojedou o body do žebříčku poprvé skokani, a to v Královicích nedaleko Slaného. Sobota 10. února je termínem druhého vozatajského kola, jehož dějištěm budou Slatiňany na Chrudimsku. Následují druhé skokové závody konané v Hradištku 17. února. V neděli 18. února změří síly jezdci spřežení v hale brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity. Od tohoto termínu již seriál bude pokračovat tzv. dvoukolově.

Poslední únorový víkend se obě dvě jezdecká odvětví představí v Královicích. Sobota nabídne parkury, neděle bude patřit kočárům. Ve dnech 3. a 4. března se do seriálu zapojí nový pořadatel, díky němuž bude další pohárové mítinky hostit Zemský hřebčinec Tlumačov, kde rovněž proběhne jak skokové, tak i vozatajské kolo. Stejně tomu bude i o týden později, kdy hostitelem dvoudenního kombinovaného klání bude opět středočeské Hradištko.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Vrcholem Zimního Jezdeckého poháru bude, stejně jako v předchozích letech, velký Jezdecký festival v Lysé nad Labem. Jeho termín připadl na 21. až 25. března. Pod jednou střechou se potkají během těchto pěti dnů nejen zástupci parkurového skákání a spřežení, ale také drezurní a voltižní jezdci. Příznivce všestrannosti pak jistě zaujme tzv. Derby.

Vedle novinky v podobě premiérového tlumačovského kola se pátý ročník Zimního Jezdeckého poháru ČJF ponese ve znamení další změny. Zatímco v přechozích letech doprovázely děti na pony pohárové mítinky jen rámcově, v roce 2018 mohou změřit síly v bodovaných soutěžích speciální túry. Jednotlivá kola budou postavena s obtížností ZLP až LP a finále proběhne rovněž v Lysé nad Labem.

Pro jezdce na velkých koních budou tradičně připravené dvě úrovně, tedy Malá túra s překážkami od 115 do 120 centimetrů a Velká túra, jejíž překážky budou mít výšku 125 až 130 centimetrů. Vozatajové budou soutěžit v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Pro více informací navštivte internetové stránky s adresou www.jezdeckypohar.cz, kde najdete kompletní pravidla zmiňovaného seriálu.

Termínová listina Zimního Jezdeckého poháru ČJF 2018:

27.ledna – Hradištko – spřežení

3.února – Královice – skoky

10.února – Slatiňany – spřežení

17.února – Hradištko – skoky

18.února – Brno VFU – spřežení

24.února – Královice – skoky

25.února – Královice – spřežení

3.března – Tlumačov – skoky

4.března – Tlumačov – spřežení

10.března – Hradištko – skoky

11.března – Hradištko – spřežení

21. – 25.března – Lysá nad Labem – Jezdecký festival