Zimní jezdecký pohár ČJF 2018 odstartuje Hradištko

Zimní jezdecký pohár ČJF 2018 odstartuje Hradištko

Jediný oficiální halový seriál ČJF, který spojuje dvě disciplíny – spřežení a parkury, vstoupí koncem ledna do své páté sezony. Stejně jako v předešlých letech se jeho zahajovací mítink odehraje v Hradištku u Sadské. O úvod se postarají vozatajové.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Zimní Jezdecký pohár ČJF nabídne v sezoně 2018 kromě velkého finále při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem pět skokových a šest vozatajských závodů. Seriál odstartují vozatajové, jejichž první bodované kolo se uskuteční v sobotu 27. ledna v Hradištku u Sadské.

Pořadatel úvodního mítinku, kterým je Jezdecký klub Semice, připravuje pro účastníky túry soutěže ve všech třech kategoriích započítávaných do seriálového žebříčku. Do Hradištka tak zamíří jezdci jednospřeží, dvojspřeží i královské kategorie čtyřspřeží. Odměněni bodovým ziskem budou podle schválených pravidel jezdci na prvních deseti příčkách výsledkové listiny. Vítěz každé ze seriálových kategorií si tak zapíše do tabulky deset bodů.

Na své si navíc přijdou i sportovci na úrovni hobby (včetně dětí) a také jezdci, kteří zapřahají poníky. Pro ty bude připraveno klání párů. Celkem je v rozpisu závodů zapsáno sedm soutěží, z nichž první by měla začít už v 7.30 hodin ráno.

Loňské první vozatajské kolo konané rovněž v Hradištku přilákalo velmi početné pole startujících. Body za vítězství v soutěži singlů si tehdy odvezl Milan Domes, který obstál v konkurenci bezmála dvaceti spřežení. Párů bylo přihlášeno patnáct a z výhry se radoval Petr Vlašic. Pro nejvyšší počet bodů si mezi šesti kočáry v klání čtyřspřeží dojel Jiří Nesvačil senior.

Dá se očekávat, že i letošní zahájení české halové sezony proběhne za podobného zájmu sportovců, ale i diváků a fanoušků jezdeckého sportu. Podrobné informace o seriálu Zimního Jezdeckého poháru ČJF najdete na webu www.jezdeckypohar.cz, kde je např. odkaz na oficiální rozpis zmiňovaných zahajovacích závodů, ale také kompletní termínová listina ostatních mítinků.

Zhruba 40 spřežení míří na ZJP 2018 do Hradištka

Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace 2018 odstartuje v sobotu 27. ledna v Hradištku u Sadské, kde při úplně prvním letošním kole pojedou o seriálové body vozatajové. V soutěžích se představí zhruba čtyřicet spřežení.

Rozpis zahajovacího mítinku Zimního Jezdeckého poháru ČJF v Hradištku přinese soutěže pro všechny vozatajské kategorie. Nejvyšší počet startujících láká tradičně klání jednospřeží neboli singlů, jehož se zúčastní nejméně třináct zápřahů. Chybět nebudou Milan Domes, Jiří Kříž, Dominik Brumovský, Markéta Sedlinská či Ota Bareš. Poslední dva jmenovaní figurují v soupisce startujících dokonce se dvěma koňmi.

Velkému zájmu se těší také soutěž dvojspřeží, kterých se doposud přihlásilo jedenáct. Nutno ovšem dodat, že přihlášky jsou otevřené až do středy 24. ledna! Se svými páry dorazí např. Kateřina Sklenská, Petr Myslík, Robert Moravec, Tomáš Barták nebo Zdeněk Jirásek.

Představí se také Josef Hrouda a Milan Domes, kteří zároveň patří do skupiny vozatajů nahlášených do královské disciplíny čtyřspřeží. Kromě nich si pro první body do Hradištka jede ještě Jiří Nesvačil senior a v barvách pořádajícího klubu nastoupí Jaroslav Jandl.

Organizátor nezapomněl vedle tradičních pohárových kategorií ani na poníky a koně či jezdce bez licencí, pro které připravil hobby soutěže. Právě hobby jednospřeží celý program závodů otevřou již v brzkých ranních hodinách. V hale se vystřídají dále jezdci v kategoriích hobby dvojspřeží, pony dvojspřeží, páry velkých koní a děti ve speciální hobby soutěži. Následovat bude královská disciplína „čtyřek“ a vše uzavřou singly.

Na seznamu startujících najdeme dva obhájce vítězství z roku 2017. V jednospřeží dominoval při lednových závodech v Hradištku Milan Domes a soutěž čtyřspřeží ovládl Jiří Nesvačil senior. Zda se jim podaří jejich triumf zopakovat, se dozvíme v sobotu 27. ledna.