Zimní Jezdecký pohár 2015 s šesti předkoly a festivalem

Zimní Jezdecký pohár 2015 s šesti předkoly a festivalem

V sobotu 31. ledna 2015 odstartuje druhý ročník zimního Jezdeckého poháru, pro který se zažil název Jump and Drive Winter Tour. Původně byly v plánu čtyři předkola ve spřežení a tři ve skocích. Nakonec se počet závodů v obou disciplínách srovnal.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Záměrem pořadatelů seriálu z JK Jezdci.cz a SK Artego bylo připravit pestrou termínovou listinu, která by zaplnila všechny víkendy od konce ledna až do druhé půlky března. Před velkým Jezdeckým festivalem na výstavišti v Lysé nad Labem by tak proběhlo celkem sedm závodů, z nichž by čtyři byly ve vozatajských soutěžích a tři skokové. „Bohužel majitelé areálu v Hradištku u Sadské potřebovali uvolnit víkend v půlce února pro jezdecké soustředění, které nebylo možné uspořádat ve všední dny, jak bylo zamýšleno. Proto jsme pro druhé kolo Drive Winter Tour hledali náhradní areál. V úvahu připadaly dvě varianty – jedna na severní Moravě a druhá na Kolínsku ve středních Čechách. Nakonec jsme však po zvážení všech okolností rozhodli o zrušení tohoto termínu, byť jsme se do poslední chvíle snažili, aby i tyto závody proběhly,“ konstatoval Aleš Suchánek z SK Artego.

Vozataje tak čeká po prvním kole konaném 31. ledna v Hradištku u Sadské další závod až o čtyři týdny později ve Slatiňanech na Chrudimsku. Třetí zastávkou budou 14. března Trojanovice u Frenštátu pod Radhoštěm, a pak již hned v pátek 20. března finálové kolo v Lysé nad Labem, jež bude dvojnásobně bodované.

Skokoví jezdci se během zimy příliš stěhovat nebudou, neboť všechna tři předkola proběhnou v Hradištku u Sadské. „Aktuálně je to totiž jediný areál, který nabízí pro zimní závody kvalitní zázemí dvou jezdeckých hal. Navíc je dobře dostupný ze všech částí republiky,“ uvedl Aleš Suchánek. Parkurové závody proběhnou ve čtrnáctidenní periodicitě, a to konkrétně v termínech 7. února, 21. února a 7. března. O další dva týdny později proběhne taktéž při Jezdeckém festivalu finále. To skokové je připraveno na čtvrtek 19. března. V Lysé se ovšem bude skákat již od středy a s výjimkou pátku se parkurové soutěže uskuteční během všech festivalových dnů od 18. do 22. března.