Zduchovice otevírají druhou polovinu ČSP 2016

Zduchovice otevírají druhou polovinu ČSP 2016

Po bezmála dvouměsíční pauze se uskuteční další kolo Českého skokového poháru 2016, které hostí zduchovický areál ve dnech 4. – 7. srpna. Delší závodní odmlka je znát na početných startovních polích, a to jak ve Velké ceně, tak v dalších soutěžích.

Na startu nedělní Velké ceny, která bude vrcholem čtyřdenních skokových závodů Českého skokového poháru, nebude chybět loňský vítěz ze Zduchovic Ladislav Arient, který se tentokrát představí v sedle dvou koní, Apolla a Conto Bona. Konkurovat mu bude letošní obhájce zlaté medaile z mistrovství České republiky Aleš Opatrný, který ve Zduchovicích zvítězil před dvěma lety. Z elitní čtveřice jezdců v rámci aktuálního žebříčku se můžeme těšit na Jaroslava Jindru. Mezi nejlepší čtyřku by se rád vrátil i Rudolf Doležal, který má také nahlášené dva koně.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová
Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

V Opavě, kde se konalo předešlé kolo seriálu ČSP, se ve skvělé formě představil Jiří Skřivan s Flying Star. Ani on ve Velké ceně Zduchovic nebude chybět, stejně jako někteří jezdci mladších věkových kategorií, mezi nimi například Kateřina De Jagerová, Adéla Půlpánová či Denisa Vegrichtová.

Slibná startovní pole budou i v soutěžích Amateur Tour a Czech Junior Cupu. Pořadatel se při tomto pohárovém kole rozhodl udělat pro amatérské jezdce uzavřené soutěže, které aktuálně výrazně převyšují počet jezdců, pro něž bude otevřeno finále mítinku. O to se tak bude muset hodně bojovat, neboť v páteční kvalifikaci je nahlášeno dokonce 46 jezdců. Na startu bude např. i průběžně vedoucí jezdkyně Alžběta Ducká.

Veliký zájem je také o juniorské soutěže, kde se na startu sejde více jak 70 dvojic. Mimo jiné si start nenechá ujít letošní účastnice mistrovství Evropy v dětské kategorii Anna Lani Novak, dobře se poslední červencový víkend v Šamoríně předvedla i Sára Vingrálková, která dosáhla v nižších soutěžích na nejedno vítězství. Z dalších jmen nahlášených do Zduchovic je třeba zmínit Sofii Najmanovou, Denisu Vegrichtovou, Jiřího Skřivana mladšího, Terezu Svobodovou, Františka Stružinského či Kateřinu Kučerovou.

Závodní program zahájí čtvrteční soutěže, a to od stupně Z (100 cm) po soutěž S* (125 cm). Během čtyř dnů se uskuteční celkem 20 soutěž. Velká cena Zduchovic na stupni T* (145 cm) bude tradičním vrcholem celého klání, jehož nedělní průběh bude možné sledovat nejen z ochozů kolbiště, ale také prostřednictvím on-line přenosu. Podrobné informace naleznete na stránkách pořadatele www.ceskyskokovypohar.cz.