Závodiště umožní interaktivní procházku historií

Závodiště umožní interaktivní procházku historií

Zářijová kvalifikace bude první příležitostí, kdy se návštěvníci budou moci podívat do minulosti pardubického závodiště. Od soboty 12. září k tomu budou sloužit nové informační tabule, navíc doplněné interaktivní geolokační hrou GEOFUN.

Maskoti závodiště budou provázet novou aplikací. Foto: Tomáš Kubelka
Maskoti závodiště budou provázet novou aplikací. Foto: Tomáš Kubelka

Nový informační systém, složený z deseti velkoformátových tabulí, je rozmístěn po celém areálu závodiště a nabízí procházku historií od roku 1856 až po současnost. Úvodní tabule je umístěna u vchodu do areálu dostihového závodiště, další pak na jednotlivých tribunách lemujících hlavní promenádu. Text doplněný mnoha zajímavými a atraktivními fotografiemi nabízí věcná fakta, informace a popisy překážek i připomínku dostihových a dalších sportovních akcí konaných na závodišti.

Informační systém je doplněn atraktivní „geosrandou“. Jedná se o mobilní aplikaci pro mobilní telefony GEOFUN, která vychází z populárního geocachingu, ale je mnohem akčnější a dobrodružnější. Hráči při ní musí plnit i různé úkoly. V případě pardubického závodiště samozřejmě půjde o znalost dostihů. Průvodci geolokační zábavnou hrou s názvem „To bude jízda, panečku!“ budou maskoti závodiště Bob a Taxísek.

Dostihový spolek informační systém vybudoval díky dotaci Pardubického kraje a to v rámci programu na podporu rozvoje infrastruktury v oblasti cestovního ruchu. „Pardubické závodiště je pro nás místem, které má jednu z největších návštěvností v našem kraji. Ročně tu projde na různých akcích až 120 tisíc lidí. Proto je potřeba pro ně budovat zázemí i informační systémy na úrovni dnešní doby,“ řekl po schválení dotace René Živný, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

Slavnostní odhalení nového informačního systému a geolokační hry „To bude jízda, panečku!“ se uskuteční v sobotu 12. září 2015, v rámci kvalifikačního mítinku na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Slavnostní akt s kmotry Reném Živným a maskoty Bobem a Taxískem začíná ve 12:30 hod. před tribunou A na pardubickém závodišti.

Přijďte se podívat a vyzkoušet novou hru!