Záchrana koně, který spadl do bazénu, bohužel skončila tragicky

Záchrana koně, který spadl do bazénu, bohužel skončila tragicky

Zachránit koně, který spadl do bazénu v Úhlejově, se pokoušeli v pondělí 25.5. v podvečer profesionální hasiči z Hořic a Jičína a dobrovolní hasiči z Miletína. Bazén měl hloubkou asi 150 cm, hasiči z něj museli nejprve část vody odčerpat. Až poté se jim podařilo koně podvázat a vytáhnout.

Uvězněný kůň byl velmi vystresovaný a manipulace s ním nebyla jednoduchá. Proto si majitelé na místo zavolali veterináře, který nakonec konstatoval úhyn zvířete.

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Ke smutné události se na facebooku vyjádřila i stáj, kde byla klisna doma:
„Včerejší událost nám je všem moc líto a soucítíme s majitelkou kobylky. Klisna měla několik let velké melamomy, které však nikdy nepřekáželi jejímu plnohodnotnému životu. Majitelka si jí před lety odkoupila, aby klisna měla hezký zbytek života a neskončil zbytečně její život. Klisna si takto pod dohledem veterinářky užívala plnohodnotného života, s koňmi ve výběhu, nechávala se rozmazlovat od svojí majitelky. Takto prožívala i včerejší den až do té doby než jí podle vyjádření její ošetřující veterinářky jeden z melanomů zatlačil na oční nerv a klisna tím oslepla. Díky čemuž se bohužel dostala i přes veškerou snahu všech až do bazénu.

Moc děkujeme pohotovým hasičům a všem dobrovolníkům, kteří klisnu dostali ven. Bohužel klisna zraněním a svému momentálnímu zdravotnímu stavu i přes veškerou snahu podlehla. Majitelce upřímnou soustrast, ztráta milovaného koně je pro nás koňáky jako ztráta blízké osoby či člena rodiny. Prosíme všechny zdržujte se veškerých jízlivých komentářů není to ani pro nás ani pro majitelku jednoduché. Klisna byla ve stáji u všech oblíbená a tato nešťastná ztráta zasáhla nás všechny.“