XVII. den metropolitní sezóny: Dostihový den EXPA NAILS

XVII. den metropolitní sezóny: Dostihový den EXPA NAILS

Letošní dostihová sezóna v CONSEQ PARKU Velká Chuchle vstoupí do svého závěrečného měsíce tuto neděli, kdy je na programu Dostihový den EXPA NAILS. Jeho vrcholem bude Velká cena EXPA NAILS – 12. Memoriál Harryho Petrlíka (II. k., 1600 m, 100 tis. Kč) a na startu hlavního dostihu se sejde početná a kvalitní sestava třinácti tříletých a starších klisen. Celkem se tentokrát uskuteční devět dostihů, v nich se představí 92 koní a 22 jezdců a začátek programu je ve 13 hodin.

Nidara na míli potřetí vítězně?

nidarahlavaRoli favoritky Velké ceny EXPA NAILS – 12. Memoriálu Harryho Petrlíka ponese čtyřletá hnědka Nidara (DS Pegas, tr. Wroblewski, ž. Foret, foto), jejíž stáj a kouč vyhráli prostřednictvím Iceni Girl loňský ročník. Samotná odchovankyně svého majitele Jiřího Trávníčka dosud zvítězila v pěti startech, včetně obou dosavadních mílařských – loňské Jarní ceny klisen a letošní Lázeňské míle. Příští pátek se má postavit do dražebního ringu pardubické Středoevropské dražby, a jistě o to více bude její nedělní vystoupení sledováno.

Největší soupeřkou by jí měla být členka špičky letošních tříletých klisen Dally Hit (HIT LOT Pejšková), druhá z českého a čtvrtá z polského Oaks, vedle toho však i stříbrná z Velké letní ceny nebo bronzová z Ceny Jockey Clubu ČR proti starším soupeřům. Poprvé ji v dostihu povede jezdkyně Helena Pejšková, dcera její trenérky Ivany Pejškové, která v letech 2003 až 2005 připravila vítězky prvních tří ročníků Petrlíkova memoriálu.

Na předních místech by se dále měly objevit držitelka loňských umístění ze zdejší Jarní ceny klisen i českého, slovenského a rakouského Oaks Sapsiree (Joly, tr. Šatra, ž. Murzabayev), premiantka karlovarské Jarní ceny a pražského Červnového poháru, i když poslední dva starty se jí tolik nevydařily, Mambo Lady (Stáj MON-GOL Svinčice, tr. Jirka, ž. Šafář) a vítězka dubnové bratislavské Ceny trojročných kobýl Diana Rosensturm (Patrik ČR, tr. Héč, ž. Zatloukal), kterou na start doprovodí její o dva roky starší sestra a stájová kolegyně Danicng Melody (ž. Mach).

V solidním středu pole se nacházejí šestá z letošní Jarní ceny klisen Basic Bara (Syndikát V3J, tr. Luka, Laube), o rok starší její někdejší tréninková kolegyně, pátá z loňské Jarní ceny klisen Kobi (Protendon-Hulínský, tr. Hulínský, ž. Chaloupka) a dvojnásobná aktérka jedničkových testů z letošního srpna Novellette (SV Vondra GAIN, tr. Hronová, ž. Verner).

Zbývající čtveřici tvoří tříleté uchazečky, z nichž se v nižších kategoriích již prosadily Dariane (DAR, tr. Koplík, Musialová),Detekce (TVD Slavičín, tr. Vrba, Hlubučková) i Princezna Arabela (www.fotokisza.com, tr. Syslová, ž. Korečková), zatímco Aronita Pond (Sherpa-Šimčík, tr. Šimčík, Petrlík) jde do dostihu jako jediná ještě nezvítězivší účastnice.

Další dostihový program:

13:00 – Cena společnosti G-SERVIS PRAHA (III. k., 1200 m): o první životní triumf bude usilovat devět dvouletých koní, z nichž pět má před sebou úvodní vystoupení svých kariér.

13:30 – Cena společnosti ELEKTROTRANS (hdcp IV. k., 1200 m): v prvním z kvinteta vyrovnaných handicapů se představí sprinteři a útočit na letošní premiérovou výhru by mohl výkonnostně stabilní, již pětkrát umístěný Valmont

14:00 – Cena Chovatelského klubu Fitmin a společnosti IDS PRAHA (III. k., 1600 m): v dalším pokračování seriálu pro dvouleté české odchovance je po velmi dobrém debutu favoritkou Golden Irene.

14:30 – Cena společnosti D&Z (hdcp IV. k., 1600 m, I. odd.): mezi aktéry na mílové trati by jedním z adeptů nejvyšších příček měl být i tříletý Namid Star, na výhru sice zatím čeká, ale třikrát už dokázal získat druhé místo.

15:00 – Cena společnosti KOMTES CHRUDIM (hdcp IV. k., 1600 m, II. odd.): po minulém suverénním vítězství na kratší vzdálenosti by ani prodloužení distance nemuselo zastavit Quimbyho při atakování jeho celkově třetího plného zásahu.

15:30 – Cena společnosti PRAŽSKÉ VODOVODY A KANALIZACE (hdcp III. k., 1600 m): ve třetím z nedělních mílařských handicapů by nejnižší nesenou hmotnost mohl zužitkovat minule těsně třetí La Lagion.

16:30 – Cena společnosti STASANET (hdcp II. k., 2400 m): v handicapu na vytrvalecké trati se představí i koncovkář Shadow Moon, zvyklý na hmotnosti i přes šedesát kil, který tentokrát ponese nejmenší zátěž v celé dosavadní kariéře.

17:00 – Cena společnosti PROTRADE (IV. k., 2200 m): v závěrečné položce programu se proti půltuctu tříletých soupeřů postaví ostřílení matadoři Rolling Ocean se Swakopmundem a oba by ve výsledkové listině měli figurovat hodně vysoko.