XVI. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo

XVI. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo

Tuto neděli se v Conseq Parku Velká Chuchle uskuteční již šestnácté pokračování letošní metropolitní sezóny – Dostihový den Znovínu Znojmo. V jeho rámci se poběží také pětice divácky a sázkařsky atraktivních handicapových dostihů, z nich jeden, Cena Znovínu Znojmo (hdcp II. k., 1600 m, 90 tis. Kč) je zároveň hlavním bodem programu. Celkem je připraveno osm dostihů, ve kterých se představí 97 koní a 25 jezdců. Úvodní dostih odstartuje ve 14 hodin, areál Conseq Parku je otevřen již od 12 hodin.

DostihyNEThead

Uspějí zkušení matadoři?

Na start vrcholu odpoledne se postaví sice jen šestice koní, ani tak ale mílový handicap druhé kategorie nepostrádá atraktivitu. Dobré šance mají oba spolehliví šestiletí aktéři, kteří jsou zároveň nejstaršími i dostihově nejzkušenějšími účastníky: nejvýše zatížený Echo Rules (ž. a tr. J. Chaloupka, CK Martin Tour) ze sedmadvaceti startů kariérních startů vytěžil sedm vítězství a dvanáct dotovaných umístění, Trop (ž. Zatloukal, tr. Jelen, Stáj Pěčín-Jelen) z rovné dvacítky dosavadních vystoupení vyhrál čtyři a na honorovaných příčkách finišoval v dalších jedenácti.

O rok mladší je jedna ze dvou klisen, která jde do dostihu pod nejnižší hmotností, Fur Coat (ž. Korečková, tr. Fedorowicz, Swiss Fans-Fedorowicz), ta zatím z patnácti životních startů zvítězila dvakrát a šestkrát se umístila. Čtyřletý je jeden z dvojice dosud nezvítězivších kandidátů (byť jednou cílem první proběhl, ale byl diskvalifikován pro nesprávnou nesenou hmotnost) Wicker Stone (ž. Šafář, tr. Kotáb, Lokotrans), kterému se ze třinácti pokusů sedmkrát podařilo obsadit dotovaná místa, letos na jaře měl ke triumfu velmi blízko, když byl dvakrát druhý, o krk a o půl délky.

Letošní tříletý ročník pak reprezentuje dvojice účastníků klasických vrcholů, v nichž se však neprosadila, loňský vítěz Mondego Bay (ž. Laube, tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpánov) se jako jediný letos zúčastnil všech tří dílů Klasické trojkoruny (desátý ve Velké jarní ceně, jedenáctý v Českém derby a devátý v St Leger), zatím nezvítězivší Santin (ž. Verner, tr. Tajmr, Strojírna Litvínov) doběhla devátá v českém a šestá v polském Oaks.

Další dostihový program:

14.00 – Cena sektů Znovín Classic (III. k., 1600 m): v prvním ze dvou dostihů pro nezvítězivší dvouleté koně bude o triumf usilovat také Trip To Sydney, jehož sourozencem je vynikající vytrvalec mezinárodní úrovně Trip to Rhodos.

14.30 – Cena portálu Fitmin & TURF Magazín (III. k., 1400 m): v dalším pokračování pražské série dostihů pro dvouleté české odchovance se představí maximální možný počet šestnácti účastníků.

15.00 – Cena Messenger (hdcp V. k., 1400 m): v prvním z pětice handicapů má solidní vyhlídky na premiérovou životní výhru Ibar, který už letos získal tři druhá místa.

15.30 – Cena SUSPRO, s r. o. (hdcp IV. k., 1200 m): ve sprinterském handicapu s nižším statusem může jarní vítězství z podobného měření sil zopakovat Tagugu.

16.00 – Cena Relay (hdcp III. k., 1200 m): do výše hodnoceného z obou sprintů pak nastoupí několik specialistů na krátké tratě, nedávným dobrým výkonem si o pozornost říká Wobull Se Now, poslední starty jistě vyhrály Detekce a Kitty Lot.

17.00 – Cena vín řady Genus Regis (hdcp III. k., 1600 m): tucet adeptů na mílové trati tvoří velmi vyrovnanou sestavu, z níž můžou reálně na vítězství dosáhnout minimálně dvě třetiny startujících.

17.30 – Cena Evropského poháru žokejů 2015 (IV. k., 1800 m): v závěrečné položce programu vybojují odvetu za srpnové Karlovy Vary pětiletá klisna Dang Gia a tříletý hřebec Thailand.