75. RABBIT Cena zimního favorita s podporou ČSCHPMDK

75. RABBIT Cena zimního favorita s podporou ČSCHPMDK

Letošní předposlední položka termínové listiny CONSEQ PARKU Velká Chuchle nabídne tuto neděli program, jehož hlavní dostih tvoří zároveň vrchol celého roku pro dostihové juniory, tedy pro dvouleté koně. Na start bohatě dotované 75. RABBIT Ceny zimního favorita s podporou ČSCHPMDK (listed kat., 1600 m, 400 tis. Kč) míří tři klisny, pět hřebců a jeden valach, domácí chov bude reprezentovat trojice účastníků. Celkem je připraveno osm dostihů, jichž se zúčastní 91 koní a 34 jezdců, zahajuje se již ve 13 hodin.

943479 193340410816872 1443332141 n

Připíše si Francie po slovenském i český juniorský vrchol?

Dcera vítěze longchampské Prix Daniel Wildenstein (Gr.2) Francie (Zeas Staré Hradiště, ž. Rája) ze všech devíti nedělních startujících dosud předvedla nejvyšší výkonnost. Kariéru zahájila už na konci května lehoučkým pražským triumfem mezi debutanty, pak pokračovala až v polovině srpna karlovarskou Cenou Masise, v níž finišovala třetí, a naposledy zamířila ve druhé polovině září do Bratislavy, odkud si přivezla snadnou výhru v Karpatské ceně, tedy slovenské analogii právě Ceny zimního favorita.

Týden po zmíněném podunajském vrcholu se v Praze uskutečni tradiční Gerschův memoriál a z jeho šesti aktérů se nyní představí duo, skončivší v těsném doběhu na třetím a čtvrtém místě. Bronz získal syn bravurního Rock of Gibraltara Vainakh (Ramzan Kadyrov, Murzabayev), o délku čtvrtý skončil člen druhého ročníku dvojnásobného vítěze Hansa-Preis (Gr.2), napajedelského plemeníka Egertona Love Me (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner). Stáj sponzora dostihu přitom bude mít zastoupení dvojnásobné, jelikož je na start delegována i dcera držitele Rheinland-Pokal a Premio Presidente (obojí Gr.1) Saddexe a první potomek výborné vytrvalkyně Vadeony Vadeta (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Andrés), účastnice Ceny zimní královny a předtím vítězka jednoho z dílů série pro české odchovance Fitmin Cup.

Druhá skupina kandidátů se zatím na nejvyšší úrovni nepředstavila, ale minimálně dva její členové, oba vítězové zářijových pražských testíků, by měli atakovat pozice velmi vysoko. Americký rodák, syn tamního vítěze Gd-2 War Fronta Win Front (DAR, ž. Lukášek) před měsícem vyhrál impozantně o deset a více délek na sprinterské vzdálenosti, přičemž míli si uspokojivě vyzkoušel při srpnovém debutu v Itálii, kde vybojoval bronz. Britský odchovanec, polobratr čtvrté z American Oaks Miss Cato Jambul (Ardak Amirkulov, ž. Zatloukal) sice musel o svůj triumf bojovat až do cíle, avšak na jeho štítě zůstal nejen šestidélkový suverén z předminulého týdne Nine ou Four, ale i již výše jmenovaný Vainakh. Naopak po dvou vystoupeních zůstávají mezi nezvítězivšími Prince Orpen (Joly, ž. Šafář) a Amant de Bond (Vocetka, ž. Chaloupka).
Novou tváří na zdejší scéně bude čerstvě importovaná Cold as Ice (Vesiba, ž. Foret), jednou vítězná ze čtyř varšavských představení.

STARTOVNÍ LISTINY

Další dostihový program:

13:00 – Cena Elektrizace železnic Praha, a. s. (prout. př. III. k., 3300 m): do závěrečné kapitoly překážkového seriálu o Pohár EŽ Praha nastoupí tucet aktérů, mezi nimi i čtyři účastníci loňského Derby Pegas, Betpak Dala, My Afantou a Desson!

13:30 – Cena DIMEX (III. k., 1200 m): ve sprintu nezvítězivších dvouletých plný počet čtrnácti adeptů, všichni už absolvovali alespoň jeden dostih, nikdo z nich však nemá víc než dva starty.

14:00 – Cena projektu Klokánek (hdcp III. k., 1400 m): mezi jedenácti soupeři delšího sprinterského handicapu zkusí čistý podzimní hattrick završit zkušený Double Rubble.

14:30 – Cena dostihových sázek ve Fortuně (hdcp IV. k., 1600 m): v plně obsazeném mílovém handicapu ponese nejvyšší hmotnost tříletá Safija, která v posledních pěti startech vždy skončila na stupních vítězů.

15:30 – Cena EBF (III. k., 1800 m): ze šesti aspirantů mají největší šance na premiérový životní triumf tříleté klisny, medailistky obdobného zářijového dostihu Novellette a Nonhalema.

16:00 – Cena První zemědělská Ratměřice, s r. o. s podporou ČSCHPMDK (II. k., 2200 m): mezi devíti tuzemskými tříletými rodáky jsou favoritkami Aurora a Victory Bond, obě získaly umístění v nedávném Petrlíkově memoriálu.

16:30 – Cena Smíchova (IV. k., 2400 m): v početném poli závěrečného dostihu se po pětiměsíční odmlce vrací na dráhu loňský dvojkový vítěz Champagne Rose.