Vyzkoušejte jezdecký airbag při festivalu v Lysé

Vyzkoušejte jezdecký airbag při festivalu v Lysé

Účastníci čtvrtého ročníku Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, který se koná od 22. do 26. března na tamním výstavišti, budou mít možnost si před každou ze skokových a vozatajských soutěží ZDARMA vyzkoušet použití jezdeckého airbagu!

Airbag pro jezdce na koni? Ano, i takovéto vymoženosti již před časem dorazily do České republiky. Ostatně, první airbag pro jezdectví byl vyvinut v roce 2006 a vypadal velmi podobně, jako motocyklové airbagy. Společnost HELITE dnes nabízí speciální řadu produktů určených přímo pro jezdce.

Mnozí jezdci však téma bezpečnosti na koni často podceňují a domnívají se, že helma je dostatečnou ochranou. Jiní se mylně domnívají, že airbag, podobně jako některé ochranné vesty, překáží v pohybu. Mýty také kolují ohledně jednorázovosti, případně nákladnosti nových náplní.

A právě proto se společnost HELITE rozhodla své produkty českým jezdcům představit podrobněji, a hlavně – umožnit jim, aby si ZDARMA na vlastní kůži vyzkoušeli, jak takový „airbag pro jezdce“ funguje. Během prohlídek kurzů, resp. cca 10 minut před začátkem každé ze skokových a vozatajských soutěží Jezdeckého festivalu, bude proto probíhat přímo na kolbišti krátká prezentace produktů a zájemci z řad jezdců si budou moci některý z produktů vyzkoušet tzv. v akci, kdy se airbag aktivuje a následně se během pár minut připraví pro další použití.

Značka HELITE Airbags nabízí tři varianty. První variantou jsou airbagové vesty Air Jacket, které se vyrábějí v nejširším spektru velikostí a barev. Od základní černé, přes tmavě modrou, červenou až k růžové, v dětských velikostech, od výšky postavy 135 cm až do dospělé 195 cm. V nabídce jsou i plus size velikosti s obvodem hrudníku, pasu až 140 cm.

Druhou a třetí varinatou jsou modely Air Shell a Air Show. Jedná se o volnočasové softshellové bundy a vesty (sako Air Show) s airbagovou vložkou. Jednoduše skvělý vzhled, maximální bezpečnost a především diskrétnost.