Vysočina uhájila titul mistra ČR ve všestrannosti

Vysočina uhájila titul mistra ČR ve všestrannosti

Napínavý souboj družstev v rámci mistrovství České republiky ve všestrannosti rozhodl nakonec pouhý jeden trestný bod. Do vedení soutěže se dostal po sobotní terénní jízdě tým Vysočiny, kterému se v neděli 2. srpna nakonec podařilo příčku udržet.

Vítězné družstvo z Vysočiny. Foto: Kateřina Návojová
Vítězné družstvo z Vysočiny. Foto: Kateřina Návojová

Mistrovská soutěž družstev ve všestrannosti se jela na úrovni CNC1*. Celkem se přihlásilo šest celků, z čehož čtyři dojely do cíle. Po páteční drezuře vedla severní Morava, po sobotě již poskočila na vedoucí pozici Vysočina. Po třech disciplínách byly na předních místech výsledky tak vyrovnané, že o celkovém pořadí rozhodl menší rozdíl než jeden bod. V rámci poslední disciplíny parkuru totiž mnoho dvojic chybovalo a soutěž se začala dramatizovat. Parkur 115 centimetrů vysoký od stavitele Petra Veselovského došlo v rámci mistrovské soutěže pouze pět účastníků bez trestných bodů.

Mezi nimi i Michaela Balounová s Diamantixou, které podržely tým Vysočiny. Družstvo ve složení Pavel Vaněk (Crazy Love 1), Michaela Balounová (Diamantixa), Markéta Máchová (Aféra) a Veronika Strnadová (Naomi 9) získalo nakonec v součtu 182,98 trestných bodů. Díky tomu si na krk zavěsily zlaté medaile. Pouhých 0,74 bodu rozhodlo o tom, že druhou příčku získá tým Východočechů 1. Za ně bojovali jezdci Veronika Příhodová (Zack), Roman Falta (Kokoska), Petr Myška (Hetik) a David Bendák (Camilla 1). V tomto týmu se dvěma jezdcům podařilo dokončit bez trestných bodů na parkuru. Třetí dokončila Východočeská oblast 2 s jezdci Petr Pejřil (Fume), Radka Bělehrádková (A Cruyff), Kristýna Dostálová (Dacon) a Pavlína Pejřilová (Merlin 12).

Pořadím zamíchala již ranní kondiční zkouška. Ve středočeském týmu nepokračovala dál Dominika Kellerová a Phaethon, což znamenalo propad z průběžně druhé příčky na průběžnou čtvrtou. V tu chvíli se totiž místo výsledku Dominiky Kellerové započítaly trestné body Jaroslava Abíka, kterých bylo více. Týmu se nepodařilo na parkuru vylepšit své umístění a skončili tak těsně pod stupni vítězů.

V rámci otevřené soutěže CNC1* se nejvíce dařilo polské dvojici Katarzyna Mietus a Emigrant. O vedení v soutěži přišla až na parkuru Veronika Příhodová a Zack. Po dvou chybách a jednomu bodu za čas klesla na čtvrté místo. Nejvyšší soutěží závodů bylo CNC2*. I tam se rozhodovalo o konečném pořadí až na parkuru a dobrým výkonem si pro první příčku dojel Radko Heidenreich s koněm Tiksi Nadace při SOUz Loštice. Tato dvojice nastoupila do nedělní soutěže jako druhá, jedna chyba jim však na celkové prvenství stačila. Kompletní výsledky naleznete na stránkách pořadatele www.pardubice-racecourse.cz.