Vrchol sezóny na karlovarském závodišti: Oaks a Lázeňská míle

Vrchol sezóny na karlovarském závodišti: Oaks a Lázeňská míle

Právě uplynulou nedělí vyvrcholila letošní sezóna na karlovarském závodišti Hipodrom Holoubek. Hlavní slovo v sedmidílné nabídce patřilo klasické zkoušce pro nejlepší tříleté klisny.

Hned tři klisny vyslal do 75. ročníku Oaks Holdingu Rabbit CZ trenér Nieslanik. Nejlepší výkon podala Achird (ž.J.Rája), která obsadila páté místo.

Důvěru sázejících měla loňská vítězka Ceny Masise Barthesa (ž.T.Lukášek), ale do dění na dráze se zapojila jen do cílové rovinky. Tam odpadla na sedmé místo. Po startu se tempa chopila Fraga (ž.P.Foret), ale ani ona do boje o dotované příčky nakonec nezasáhla.

V cílové rovince se o vítězství přetahovala německá Vivienne Wells vedená žokejským šampionem Alexanderem Pietschem s favoritkou Zariyannkou. Hnědku stáje Lokotrans dovedl její stálý žokej Radek Koplík na prvním místě po boji o necelou délku.

Zariyannka vítězí v Oaks

Vysoké ambice třetím místem potvrdila zástupkyně českého chovu Faliraki (ž.J.Chaloupka).

Na startu druhého nejdůležitějšího bodu programu, 32. ročníku Lázeňské míle Mikropu Čebín, nechyběl premiant Českého i Slovenského St. Legeru z minulého roku Arcturus (ž.J.Chaloupka). Své příznivce nezklamal a docválal si s rozdílem délky za valachem Mormillem pro druhé místo. V sedle vítěze dosáhl na jeden z celkových tří nedělních plných zásahů žokej Tomáš Lukášek. Stylem start-cíl triumfoval podobně jako se sedmiletým Mormillem i v rámcovém dvoukilometrovém dostihu s ryzkou Tau Tou reprezentující slovenské barvy.

Mormill – vítěz Lázeňské míle

Rostoucí výkonnost i výtečnou formu koní manželů Nieslanikových potvrdil třetím místem Manoamano (ž.J.Rája).

Torque Power (ž.R.Koplík) neobhájil loňský triumf v dostihu a skončil až šestý.

Před pátého Sagara (ž.M.Zatloukal) se vklínil silným závěrem Cape Freedom (ž.A.Florian).

V dostihu dvouletých využila za podpory žokeje Jana Ráji zkušenosti ze dvou dobře absolvovaných startů hnědka Sparkle Shout a všech deset soupeřů, převážně debutujících, porazila.

Výsledky:

Cena DUX JOSEF CHEJN s.r.o. (IV.kat., 1.400m): Rabbit Make (ž.T.Lukášek) – Lucas Warrior (ž.J.Chaloupka) – Metlakatla (T.Mášová)

Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (III.kat., 1.400m, dvouletí): Sparkle Shout (ž.J.Rája) – Dragon Arrow (B.Ferhanov) – Mike Majk (ž.J.Palík)

Cena PRIMO JOSEF CHEJN s.r.o. (IV.kat., 2.000m): Tau Tou (ž.T.Lukášek) – Shedir (ž.J.Rája) – Palomina (ž.M.Zatloukal)

Cena RENOMIA AGRO (III.kat., 2.000m): Avignon (ž.V.Korečková) – Viviann (ž.J.Palík) – Bell Elysees (M.Musialová)

32. Lázeňská míle MIKROP ČEBÍN a.s. (II.kat., 1.600m): Mormill (ž.T.Lukášek) – Arcturus (ž.J.Chaloupka) – Manoamano (ž.J.Rája)

Text a foto: Marcela Kozová