Vrah koně je ve vazbě

Vrah koně je ve vazbě

V sobotu 25. července 2015 skončil ve vazbě 23letý muž, který na konci května brutálně utýral koně na Českolipsku. Policisté ho nyní podezírají z dalšího usmrcení klisny a pokusu o zabití dalšího koně. Podle Okresního státního zastupitelství v České Lípě existuje důvodné podezření, že by muž mohl pokračovat v páchání trestné činnosti nebo by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. Po mladíkovi probíhala ve čtvrtek 23. července rozsáhlá pátrací akce. Ještě ten den večer byl zadržen.

Smrt sedmileté klisny poníka je posledním případem spojovaným se zadrženým mladíkem
Smrt sedmileté klisny poníka je poslední případ spojovaný se zadrženým mladíkem

Mladík z Janovic u Kravař byl po květnovém útoku na koně vyšetřován na svobodě. Ke svému činu se tehdy přiznal a zdůvodnil ho tím, že měl špatný den. Minulý týden po něm policie začala pátrat kvůli důvodnému podezření, že trýznivým způsobem usmrtil sedmiletou klisnu poníka na zemědělské usedlosti v Kravařích.

Ta měla pevně uvázané lano kolem krku a takto byla rovněž lanem přivázána ke stromu. Navíc měla svázané zadní i přední nohy a ty pak ještě pachatel provázal mezi sebou. Připravil jí tím velmi trýznivou smrt. Přivolaná veterinární lékařka určila jako příčinu jejího úmrtí udušení. Tento případ se stal v noci ze středy na čtvrtek 23. července.

Další případ, se kterým je mladík spojován se stal v Provodíně z 19. na 20. července, tedy z neděle na pondělí, v ohradě pro koně v katastru obce. Pachatel uvázal jedné z klisen smyčku kolem krku a lanem ji připoutal ke kovové konstrukci. Kůň se neudusil jen proto, že se ze zajetí dokázal vytrhnout. Po laně mu zůstal otok na krku.

Muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody za přečin týrání zvířat. Pokud by se však prokázalo, že muž jednal v nepříčetnosti, mohl by se trestu dokonce vyhnout.