Vojtková podruhé zvítězila v zimním Jezdeckém poháru

Vojtková podruhé zvítězila v zimním Jezdeckém poháru

V sobotu 21. února pokračoval v Hradištku u Sadské druhým kolem zimní Jezdecký pohár ve skocích, jehož vrcholem byla opět tzv. velká túra na úrovni stupně S* s finále pro 10 nejlepších dvojic. Vítězství v něm vybojovala Barbora Vojtková s Carusem.

Z 18 účastníků jich hned 11 absolvovalo základní parkur bez penalizace, a tak se Štěpánka Zavoralová s Karen 5 do finálové části kvůli nejpomalejšímu času mezi bezchybnými ani neprobojovala. Tři jezdkyně naopak postoupily hned se dvěma koňmi, ale sportovní štěstí jim napodruhé již tolik nepřálo. Barbora Kejvalová s Rotterdamem byla vyloučena pro třetí neposlušnost, a tak si alespoň trochu zpravila chuť s Con Acordem, s nímž s nulou na bodovém kontě obsadila 4. místo. O stupínek výše skončila Andrea Halíková s Marylandem. V sedle klisny Wyoming 1 byla sice o něco rychlejší, ale chyba jí odsunula až na 6. pozici za Josefa Pařenicu. Ten v sedle Allo Allo sahal díky nejkratšímu času po příčce nejvyšší, jenže také jednou chyboval. Proto se musel spokojit s pátým řádkem výsledkové listiny. Z pomyslného stříbra se nakonec radoval Petr Dohnal v sedle Lionhearta, kterého od prvenství dělily necelé dvě sekundy. Vítězkou se však stejně jako před 14dny při prvním kole zimního Jezdeckého poháru stala Barbora Vojtková. „Dnes jsem si závod užila mnohem více, než minule. Určitě je to tím, že začínající sezona se již posunula trochu dál a máme toho více naskákáno. Parkur byl postaven moc příjemně a i když v něm byly obtížnější pasáže, nejednalo se o žádné záludnosti. Zaváhání soupeřů spíše přicházely z riskantnějších nájezdů. Sama jsem nevěřila, že by nám to i tentokrát mohlo vyjít a prvenství z úvodního kola obhájíme. Štěstí ale stálo na naší straně,“ zhodnotila Barbora Vojtková. „Ráda bych se zúčastnila v rámci Jump and Drive Winter Tour finálových závodů na výstavišti v Lysé nad Labem při Jezdeckém festivalu, ale jelikož Caruso nyní bude plnit funkci plemeníka, tak to zvážím až podle toho, jak mu budou vycházet síly a v jaké bude kondici,“ dodala.

Obhajoba vítězství se uskutečnila také v malé túře zimního Jezdeckého poháru. Tou šťastnou byla Klára Svobodová, byť se jí pokaždé podařilo vyhrát s jiným koněm. Napoprvé vyhrála s Czelzi, podruhé pak s hodně divokým Jordánem 2, byť s ním startovala úplně jako první. „Dnes bylo pro mě mnohem obtížnější uspět. V následném rozeskakování totiž bylo více variant, a bylo nesnadné vybrat tu nejlepší, resp. se dala spíše udělat nějaká chyba. – Vůbec jsem nevěřila tomu, že nás již nikdo ze startovního pole nepřekoná,“ konstatovala.

Ve střední túře nejvíce bodů sbírali jezdci, kteří na startovní listině prvního kola chyběli, a tak se průběžné seriálové pořadí hodně míchalo. Minule získal hlavní příděl 20 bodů Miloslav Vítek, jenž tentokrát na startu absentoval a v druhém kole naopak vybojoval maximální počet Petr Vančura, pro něhož to byl první start v sezoně. Dle očekávání tak v žebříčku této části seriálu na horních řádcích nechybí úspěšní jezdci z obou kol. Vede Tereza Mücková s 28 body, před Miloslavem Příhodou a Zdeňkem Paličkou. Ti mají shodně 24 bodů. O bod méně pak Štěpánka Zavoralová.

Sestřih z druhého kola skokové části zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour 2015 odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu 25. února od 12.50 hodin a poté ještě v sobotu 28. února od 8.40 hodin.