Vítěz Velké národní v Pardubicích

Vítěz Velké národní v Pardubicích

Pardubickou dráhu okusí vítěz Velké národní. Na start sobotní 1. kvalifikace na 122. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se postaví Liam Treadwell, který v Liverpoolu zvítězil v roce 2009. Osedlá osmiletého Trezora z tréninkového střediska Vápenný Podol.

Liam Treadwell ve sledovaném liverpoolském dostihu zvítězil zcela nečekaně a byl velkým překvapením. S devítiletým hnědákem Mon Momem startovali v kurzu 100:1. Po celý dostih se drželi uprostřed závodního pole a až v cílové rovině vyrazili kupředu. Zvítězili s velkým náskokem a s řadou favoritů za zády.

„Kontakt s panem Treadwellem nám zprostředkoval náš kovář a dřívější trenér a asistent trenéra v Anglii Laco Kubišta. Treadwell sice přiletí až v pátek, ale prý se těší a hlavně se poctivě připravuje. Sleduje Trezora, zajímá se o pardubickou dráhu,“ řekla trenérka Hana Kabelková. „Nechci nic zakřiknout, protože faktorů, které to mohou ovlivnit je mnoho, ale je možné, že Treadwell pojede Trezora i Velké pardubické,“ dodala Kabelková.

Dokáže Liam Treadwell podobně bodovat i s Trezorem? Ten běhá velice spolehlivě. Předloni vyhrál dostih II. kategorie v Kolesách a byl druhý v Ceně Labe, o pouhý nos za vítězným Wavelight Laser a nechal za sebou Isara a Tomise. Loňskou sezónu zahájil čtvrtým místem v květnové kvalifikaci za Baggiem, Valldemosem a Aspirantem. Potom byl druhý v Meranu, čtvrtý ve francouzském Vittelu a opět druhý v Meranu. Velkou pardubickou nedokončil po pádu na Havlově skoku.

Velka pardubicka ilustracniNa startu 121. Velké pardubické České pojišťovny v roce 2011 byli tři nejlepší koně z předchozího ročníku – vítězný Tiumen, třetí Sixteen a druhý Amant Gris (zleva). Foto archiv Dostihový závodiště Pardubice.