Vítězové prvních dvou kvalifikací opět na startu

Druhá polovina dostihové sezóny na pardubickém závodišti – Synthesia parku odstartuje 24.srpna.
Na pořadu „Dne se společností .A.S.A.“ je třetí kvalifikační dostih na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

Na start se postaví celkem 15 koní. Jednoznačným favoritem je TREZOR, v  jehož sedle bude žokej Josef Bartoš. V druhé kvalifikaci Trezor zadrženě zvítězil pod vedením žokeje Jana Faltejska. Ten je v tomto dostihu partnerem ČMANI, který při svém jediném letošním startu svedl tuhý boj s velmi nadějným ZAFIREM, na start ho povede jeho stálý partner Josef Váňa mladší. Tato dvojice v letošním roce v Pardubicích již dvakrát zvítězila v dostizích I. a II. kategorie a bude patřit k favoritům dostihu.

0460114001350461665 archiv DS PardubiceIlustrační fotografie: archiv DS Pardubice.

Dalším želízkem v ohni bude bezesporu BREMEN PLAN, který pro změnu zvítězil v prvním kvalifikačním dostihu v květnu. Pojede ho žokej Marek Stromský.

Z koní, kteří již také mají splněné kvalifikační podmínky uvidíme zástupce stáje Jasna BUDAPESTE (D.Andrés) trenéra Josefa Váni a CIMA (J.Myška) ze stáje DC Zámrsk MUDr. Bruny.

Ve startovním poli nebude chybět sedmiletá klisna LINGARRY ( Josef Sovka), která sice dokončila v červnu kvalifikaci na 6 místě, ale po problému na Popkovickém skoku, kde byla spolu s Roninem a Frasinim vytlačena volným koněm, nesplnila kvalifikační podmínky k startu ve Velké pardubické.

MR YOKER v letošním roce impozantně zvítězil v Bratislavě v dostihu na 3800 metrů, ale spolu s KASIMEM (M.Novák) v kvalifikaci již startoval, ale nedokončil. V sedle Mr Yokera uvidíme mladičkého Michala Kubíka. Dalšími účastníky bude letos podruhé startující SAURON ( M.Liška) , který se představil v Lysé nad Labem a dokončil jako devátý a CANTRIDARA ( J.Kocman), která při poslední kvalifikaci startovala v Cross country Sixteen a dokončila za vítězným Silver Regentem čtvrtá. Ve stejném dostihu se představil a získal třetí místo BROKER (T.Boyer)Tyto koně pak doplní MARINUS (M.Köhl), NIKAN (F.Kovačík) a spolehlivý SPERANZA (L.Matuský), který v loňském roce získal třetí místo v Ceně Labe .

Velmi zajímavým dostihem odpoledne bude Cross country Peruána na 5200 metrů, kde se na start proti sobě postaví trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN s žokejem a trenérem v jedné osobě Josefem Váňou starším a famózní vítězka posledního ročníku ORPHEE DES BLINS s žokejem Janem Faltejskem. V tomto dostihu nesmíme zapomenout ani na vynikajícího CHARME LOOKA a účastníky loňské Velké pardubické NIKASE a TOMISE.

Punc mezinárodní účasti nám dodá start HALLANDALA vedeného v Pardubicích již startujícím žokejem Niklasem Lovénem ve druhém dostihu pro 4 a 5-leté klisny a APOCALEM s amatérem Kimem Sternem zastupující Švédské království.

Dostihy začínají ve 13 hodin proutěnými překážkami na 3200 metrů. Uvidíme celkem 9 dostihů. Kvalifikace odstartuje v 16.35 hodin a poslední bude letošní novinka , dostih typu bumper.