Vítězem poslední divize G. PAINT HORSE, s kým půjde do FINÁLE?

Vítězem poslední divize G. PAINT HORSE, s kým půjde do FINÁLE?

Poslední hlasování v divizích je za námi. Jako lehkou rozcvičku do finále ho pojal zástupce plemene paint Horse Jackie Bueno Cherokee, který s 378 hlasy hravě porazil svého jediného soupeře, klisnu Wimpalla Watani reprezentantku plemene appaloosa s 93 hlasy. Nutno podotknout, že plemeno paint horse je opět horkým kandidátem na titul s to nejen díky bodovému zisku ale také úspěšné kariéře v historii ankety. Právě paint horse zvítězil už i v roce 2012 (Maximum Blues Master) a 2013 (Im Ideal). Neméně žhavým kandidátem je ale i Starokladrubský vraník. Vedle faktu, že toto plemeno bralo dokonce dva poháry loni, je tu další důvod, a to, že Solo Siria XXIX z NH Kladruby nad Labem získal nejvíce hlasů (880) v součtu všech hlasování v divizích 2016.

Vítěz poslední divize. Foto: Renáta Kolářová
Vítěz poslední divize. Foto: Renáta Kolářová

Poháry jsou letos opět dva. První je s titulem Nejkrásnější kůň ČR 2016, hodnocen dle počtu hlasů veřejnosti a druhý je Pohár odborníků ASZ jehož vítěze vybírají odborníci na chov koní. Kdo o ně bude letos bojovat? Jistotu mají vítězové svých divizí. „Divokou kartu“ pak trží koně s největší podporou v divizích. Tímto prvním nevítězným koněm, který jde do finále díky vysokému počtu hlasů je fríský kůň Willemien Wealtsje W (367 hlasů). Druhým postupujícím je pak irský cob Conrad SD Farm. Ten předběhl nováčka v anketě Mérenského koně o pouhé tři hlasy.

Hlasování ve finále začne na www.nejkuncr.cz již příští pondělí 5. září a potrvá deset dní do 15. září. Vyhlášení výsledku ankety a prezentace neúspěšnějších účastníků uvidí jako první areál výstaviště Lysá nad Labem při výstavě Kůň 2016 v sobotu 24. září.

Finalisté VI. ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2016)

I. Vítězové divizí a počet získaných hlasů

Starokladrubský kůň Solo Siria XXIX 880

Hafling Amaranth 403

Paint Horse Jackie Bueno Cherokee 378

Českomoravský belgik 1699 Agy 289

Český trakén Ampere 238

Achaltekinský kůň Saphire 149

Shetlandský pony Yarpha Bunting 149

II. Koně, kteří postoupili díky vysokému zisku hlasů

Fríský kůň Willemien Wealtsje W 367

Irský cob Conrad SD Farm 247