Velká pardubická rodinná pouť se blíží

Velká pardubická rodinná pouť se blíží

Velká pardubická rodinná pouť doprovodí kvalifikaci na hlavní dostih sezony. Již za deset dní odstartuje v pořadí třetí kvalifikace na 122. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, do které se letos přihlásila téměř šedesátka koní z domácích i zahraničních stájí. Atraktivní podívanou pro diváky a jistě napínavý dostih tentokrát doprovodí i bohatý doprovodný program – Velká pardubická rodinná pouť. 120818 web v2

banner


Dostihový program
Program Slovenského dne – DNE REGIONŮ, nad kterým převzali záštitu hned tři osobnosti české politické scény – ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek – začíná ve 14:00 hod. Tradičně je připraveno devět dostihů, z nichž hlavním dostihem bude III. kvalifikace na 122. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Předchozí dva kvalifikační dostihy nabídly vzrušující podívanou dokonce za účasti anglických žokejů a vítězů legendárních dostihů v Liverpoolu a Cheltenhamu a tak se i tentokrát očekává atraktivní podívaná.

Velká pardubická rodinná pouť
Na závodišti však program začne už v ranních hodinách, kdy se brány otevřou pro Farmářské trhy. Po celý den, až do večerních hodin, se pak budou moci návštěvníci bavit na „Velké pardubické rodinné pouti“. Jak už název napovídá, program je připraven pro rodiny s dětmi a tak nebudou chybět nejen kulturní a další vystoupení, ale také soutěže a zábava pro malé i velké. Součástí programu bude např. vystoupení kouzelníka, dětské divadlo, ukázky agility, projížďky kočárem a na ponících, prezentace ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, autogramiády pardubických hokejistů a královéhradeckých fotbalistů, módní přehlídka návrhářky Dominiky Sedláčkové atd. Pro dámy je připraven i wellnes stan, pro pány miniautosalon. A bude se soutěžit také o zájezd! Zajímavým zpestřením bude Pivní festival, kde své produkty bude prezentovat necelá desítka pivovarů. K ochutnání budou piva klasická i nealko či dokonce tzv. pivní speciály, tedy piva ochucená.
Záštitu nad Velkou pardubickou rodinnou poutí převzala primátorka města Pardubice Štěpánka Fraňková.

Rodeo
Třetí částí programu budou rodeo soutěže. Pardubice jsou totiž další zastávkou pro Prorodeo Tour 2012. Kovbojské soutěže budou pokračovat ještě v neděli.

Akce se koná v sobotu 18. srpna 2012 na dostihovém závodišti v Pardubicích od 9:00 do 20:00 hod. Divákům budou k dispozici kryté tribuny, děti do 15 let mají vstup zdarma – stejně jako senioři nad 65 let. K dispozici je také dětský koutek.