Velikonoční Boheme Facility Cup zdárně za námi

Velikonoční Boheme Facility Cup zdárně za námi

O Velikonočních svátcích, konkrétně na bílou sobotu a velikonoční neděli se dne 19. a 20. dubna konaly ve Zduchovicích druhé parkurové závody. Příjemné počasí doprovázelo velikonoční program čítající celkem deset soutěží.

1988 0005
Ilustrační fotografie: archiv Závody Zduchovice

Během bílé soboty bylo na programu celkem pět soutěží. Skokové klání započala skoková soutěž se stupňovanou obtížností do 100 cm na limitovaný čas. V této soutěži se nejvíce přiblížila k limitu Šárka Kolářová a Del Rio 1, zástupci JK Dobrošov.

Druhou soutěží byl též parkur na limitovaný čas, tentokrát dvoufázové skákání 100/110 cm, kterého se zúčastnilo více jak 70 dvojic. Z výhry se mohl radovat Ondřej Kraus a Max 8. Po tomto boji pokračovala soutěž ZL, kde nejrychleji a zároveň bez chyby dokončila parkur Rothová Daniela a Carina 3 zastupující subjekt JK Chadeva.

Předposlední sobotní soutěží byl parkur stupně L** se zadařilo dvojici Zdeňka Hrnčíře a ARECA, zástupci JK Proseč pod Křemešníkem a hned po Zdeňkovi další dvě místa patřili bratrům Papouškům.  Stříbrné místo získal Kamil Papoušek a Saint Clar a hned po něm se umístil Jiří Papoušek s Dukato VTH, zástupci JO Srnín, o. s.

Vyvrcholením bílé soboty byla hlavní sobotní soutěž S**, která byla dotovaná firmou Boheme Facility. Zde se zadařilo dvojici Ing. Josef Pařenica a Allo Allo zastupující subjekt Audit Sulice.

Všichni vítězové kromě finančních odměn si odnesli i pravého Velikonočního beránka!

Během Velikonoční neděle bylo na program dalších pět soutěží, a to soutěže od Z do ST**. V prvních třech soutěží nedělního dne, kterými byl parkur stupně Z, ZL a L** se vždy na první probojovala domácí dvojice Michaela Krulichová nejprve s Lacrismem, parkur stupně ZL a L** zvládla na jedničku s koněm Aktie.

Předposlední Velikonoční parkur S** si žlutou stužku a velikonočního beránka odnesla dvojice Jiří Papoušek s Jenifer 4, zástupce JO Srnín, o. s.

Velikonoční Zduchovická cena (ST**) zavírala tento Velikonoční Boheme Facility Cup a její vítěz si odnesl „pomlázku“ a pravého domácího Velikonočního beránka, byla to dvojice Přemysl Adam a Camouflage, zástupci JK Adam, a. s.

Ani tentokrát nebyli návštěvníci zduchovického areálu ochuzeni o gastronomické zážitky tentokrát v podobě SPECIÁLNÍHO VELIKONOČNÍHO MENU ala carte v letní restauraci s přímým výhledem na kolbiště.