Večerní vyjížďka se změnila v tragédii

Večerní vyjížďka se změnila v tragédii

K závažnému úrazu byli ve čtvrtek 6. září večer voláni záchranáři ZZS Moravskoslezského kraje na Novojičínsku. Pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska převzali před půl devátou tísňové volání, podle něhož došlo v terénu poblíž obce Sedlnice k úrazu ženy, která spadla z koně. Na místo vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky. K nočnímu letu a primárnímu zásahu odstartoval také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Třiačtyřicetiletá žena měla při jízdě v terénu spadnout, a to i se zvířetem. O závažnosti nehody svědčila rovněž skutečnost, že kůň při pádu zahynul. Pacientka byla v bezvědomí a ohrožení života. Vyšetření zasahujícím lékařem ZZS ukázalo poranění hlavy a horní končetiny. Žena byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace. Lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedl pacientku na přístrojem řízené dýchání. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla žena převzata na palubu vrtulníku a šetrně vzdušnou cestou transportována do ostravské Fakultní nemocnice. Letečtí záchranáři ji předali do péče týmu urgentního příjmu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK

Koně utekli z převráceného přepravníku

Další nehoda, při níž byli také koně, se stala včera odpoledne ve středních Čechách. Kolem půl druhé na silnici číslo 4 nedaleko obce Buk na Příbramsku došlo za jízdy k převrácení přívěsného vozíku, ve kterém byli převáženi dva koně. Ti z místa nehody utekli. Naštěstí se je podařilo brzy odchytit a v náhradním přepravníku odvést. Podle dostupných informací by měli být koně v pořádku.