V Suché u Litomyšle odstartovala 4. kvalifikace ČSP 2014

V Suché u Litomyšle odstartovala 4. kvalifikace ČSP 2014

Čtyři soutěže otevřely 5. června extraligové závody Českého skokového poháru v rámci Velké ceny Litomyšle. Jedinou seriálovou soutěží prvního dne byla Equiservis Amateur Tour, v níž největší důvod k radosti měla domácí Dana Beranová, která reprezentuje JK Hřebčín Suchá.

Dana Beranová a Víla 5. Foto: Kateřina Návojová
Dana Beranová a Víla 5. Foto: Kateřina Návojová

Kvalifikační kolo amatérské túry na parkuru stupně Z (100 cm) uzavíralo úvodní závodní den. Jezdci soutěžili na limitovaný čas, k němuž se nejvíce přiblížila Dana Beranová. Ta z kraje soutěže nastoupila s klisnou Víla 5 a s odchylkou dvou setin se ujala vedení. Nikdo ji až do konce soutěže nepředjel, naopak jezdkyně svoji formu potvrdila. Při druhém startu se představila s Mozaikou B a dosáhla na čtvrté dekorované místo. Jezdcům se dařilo do stanoveného času poměrně dobře trefovat, neboť elitní čtveřice se vešla do rozdílu jedné vteřiny. Dana Beranová je pravidelná účastnice Equiservis Amateur Tour a na startu nebude chybět ani při páteční a sobotní kvalifikaci. Do neděle pak nastoupí 20 nejlepších jezdců.

Nejvyšší soutěží dne byl parkuru stupně L* (115 cm) s následným rozeskakováním. S ním si nejrychleji a bezchybně poradil Václav Kubišta a Mary 1. Soutěži předcházel parkur ZL (110 cm), kde se taktéž dařilo domácí jezdkyni. Juniorka Sára Finsterle zajela nejlepší čas s klisnou Eura. Tato jezdkyně se další dny bude prezentovat v rámci kvalifikačních soutěží Czech Junior Cupu pro jezdce do 18 let. Během čtvrtka se uskutečnil ještě parkur Z (100 cm), který se stejně jako odpolední uzavřená soutěž hodnotil na limitovaný čas. S odchylkou 0,69 vteřiny si pro první místo dojela Lenka Ptáčková a Quido 4.

V pátek závody pokračují dvěma otevřenými soutěžemi, přičemž na parkuru stupně S** diváci uvidí přes 100 dvojic. Program doplní ještě dvě uzavřené soutěže, a to další část Equiservis Amateur Tour a také Czech Junior Cup. Pro aktuální informace nalistujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz, kde se v průběhu soutěží zobrazují také on-line výsledky. Nedělní program pak bude možné sledovat živě i obrazem díky tradičnímu TV přenosu.