V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou se sešlo 30 koní

V prvním kole přihlášek na Velkou pardubickou se sešlo 30 koní

Dnešní den byl termínem pro první kolo přihlášek na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na seznamu přihlášených figuruje třicet jmen koní, z nichž mnozí si už kurz legendárního dostihu vyzkoušeli. Ovšem vedle tří vítězů uplynulých ročníků nechybí ani nováčci. Své zástupce nominovali také Francouzi a Irové.

Loňský vítěz Theophilos mezi přihlášenými nechybí. Foto: Sandra Schulzová

Nejvíce přihlášených koní do dostihu tradičně posílá trenér Josef Váňa st., a to včetně vítěze z roku 2017 No Time To Lose a z roku 2019 Theophila. Třetím vítězem Velké pardubické na v seznamu přihlášených je Tzigane du Berlais, kterého připravuje Pavel Tůma.

Tři své svěřence přihlásil Stanislav Popelka, po dvou přihláškách mají také Štěpánka Myšková, Radek Holčák a Čestmír Olehla.

Ve Francii se bude na dostih pod vedení Emmanuela Clayeuxe připravovat i Urgente de Gregaine, který byl v roce 2017 druhý. Doprovod mu bude dělat také již dvanáctiletý Unbrin de I´Isle. Dvanáctiletých je na přihláškách hned pět – kromě Francouzů to jsou ještě kvalifikační král posledních let Ange Guardian, druhý z Velké pardubické z roku 2018 Hegnus a také Vandual. Ten je jedním z trojlístku slovenských koní Vandual-Vernois-Tiep de L´est. Jedinou klisnou v seznamu přihlášených je trenérem Čestmírem Olehlou připravovaná devítiletá Izynka.

Z české dostihové špičky jsou do jubilejního ročníku kromě výše zmíněných přihlášeni také například Bridguer, Mahony, Mazhilis, Player, Stretton, Talent a další.

Druhé kolo přihlášek na Velkou pardubickou je 24. září 2020.

Samotné 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou bude předcházet seriál kvalifikací. Dostihový spolek a.s. i přes komplikace způsobené koronavirovou krizí plánuje uspořádat všechny čtyři kvalifikační mítinky v průběhu letních prázdnin. Konkrétní termíny nyní konzultuje s Jockey Clubem ČR s ohledem na další závodiště a také možnosti České televize.

PŘEHLED PŘIHLÁŠEK NA 130. VELKOU PARDUBICKOU SE SLAVIA POJIŠŤOVNOU (stav ke dni 14. května 2020)

AENEAS(IRE)

ANGE GUARDIAN(GER)

BRIDGEUR(FR)

BUGSIE MALONE(IRE)

CASPER(FR)

DECORUS

DIRECT LAGRANGE(FR)

DULCAR DE SIVOLA(FR)

DUSIGROSZ(FR)

HEGNUS

CHICNAME DE COTTE(FR)

IZYNKA

LODGIAN WHISTLE

MAHONY

MARCUS AURELIUS(FR)

MAZHILIS(FR)

MUSTAMIR(IRE)

NO TIME TO LOSE(GB)

OUT SAM(GB)

PLAYER

SOTTOVENTO(GER)

STRETTON

TALENT

THEOPHILOS(FR)

TIEP DE L`EST(FR)

TZIGANE DU BERLAIS(FR)

UNBRIN DE L`ISLE(FR)

URGENT DE GREGAINE(FR)

VANDUAL(SVK)

VERNOIS(FR)

Tisková zpráva