V neděli na III. den metropolitní sezóny: Dostihový den s DPP

V neděli na III. den metropolitní sezóny: Dostihový den s DPP

První měsíc letošního kalendáře v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zakončí již tradiční Dostihový den s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, avšak jeho netradičním vrcholem bude VI. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour. Dostih pro koně bílé barvy se již několik let koná během závěrečného dne sezóny, ale vloni se vinou špatného počasí neuskutečnil, a tak dostane prostor tuto neděli. Celkem na osmi startovních listinách figuruje 74 koní a 20 jezdců, začátek je ve 14 hodin. Ilustrační fotografie

Bílý kvintet v hlavním dostihu
Ilustrační fotografieDo hlavního bodu programu nastoupí na 1800metrovou trať bojovat o 100 tisíc korun pět účastníků, tři jsou tuzemskými rodáky, dvě z nich klisny. Šestiletá Carrie (Riviera, ž. Rája) začínala jako tříletá ve čtvrté lize, ale za poslední dva roky se usadila coby spolehlivá aktérka dvojkové středotraťařské scény, přičemž v první části loňské sezóny získala na mílové trati dvě vítězství. O dva roky mladší Samanthine (Dobrovolný, žk. Laube) od třetího životního startu běhala dostihy nad dva kilometry a z loňska má na kontě čtyřkovou výhru v Lysé nad Labem, metropolitní druhé místo o kategorii výše a také účast v klasickém St. Leger, kde dvě třetiny dostihu vedla, než podlehla vlastnímu tempu.
Třetí český odchovanec a první z tria valachů by zároveň měl být favoritem dostihu. Až do poloviny loňského jara startoval Dublér (K-K Metal, a. s., ž. Zatloukal) ponejvíce v mílařských dostizích třetí kategorie, avšak před necelým rokem byl ambiciózně nasazen do Velké květnové ceny a její výsledek ukázal, proč: čtvrté místo v těsném doběhu s klasicky umístěnými Lysyanem a Rabbit Motivator. Další dva starty v kvalitně obsazených mílích mu sice výsledkově nevyšly, ale posun na střední trať přinesl nejprve v září jistý trojkový triumf ve Slušovicích a pak v říjnu druhé místo z jedničkového Jesenného handicapu v Bratislavě.
Matadorem sestavy je sedmiletý Bailando (Stáj Luka-Mandak, Murzabayev), který celkově absolvoval již dvaatřicet vystoupení a šest z nich proměnil ve vítězství. Nejúspěšnějším obdobím jeho kariéry byl předloňský podzim, kdy nastřádal čtyři plné zásahy včetně toho v Ceně běloušů CK Martin Tour, tudíž nastoupí vlastně v roli obhájce prvenství ze zatím posledního ročníku. Je již však za zenitem svých nejlepších forem, a tak do boje o ty úplně nejvyšší příčky pravděpodobně nezasáhne, na rozdíl od pátého startujícího. Čtyřletý Rabbit Verglas (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) nejenže má za sebou realizační tým, který minulou neděli získal hattrick, ale především jeho výkonnost během předchozího roku rostla a říjnový lehoučký triumf ve trojkovém handicapu dává tušit další progres a ambice.
Startovní listiny
Sázkové kurzy – sázet lze již od čtvrtka na vybraných pobočkách sázkové kanceláře Fortuna (viz seznam uvnitř odkazu).

 

Další dostihový program:
14:00 – Cena SMS jízdenky (IV. k., 1200 m): mezi sedmi nezvítězivšími tříletými hned čtveřice aspiruje na první životní výhru.
14:30 – Cena pražského metra (IV. k., 1200 m): souboj o triumf by měli svést někdejší jedničkoví vítězové Rabbit King a Mr Dario.
15:00 – Cena chuchelských autobusů (hdcp III. k., 1400 m): ve vyrovnaném handicapu jedenáct kandidátů, vítěz z první neděli Manhattan Sky musí překonat značný nárůst nesené hmotnosti.
15:30 – Cena 80 let Vozovny Vokovice (III. k., 1600 m): premiant úvodního dostihu letošní sezóny Absolyut proti nadějným podzimním vítězům s klasickými ambicemi White Motiv a Whitney Risk.
16:00 – Cena Dopravního podniku hl. m. Prahy (III. k., 1800 m): v plně obsazeném testu osmý z Velké dubnové ceny Factoringu ČS Rabbit Librettist, vítězka předloňského Petrlíkova memoriálu Matter for Love, či po roční pauze se vracející vítěz Simsonovy ceny 2010 Aquilis.
17:00 – Cena sázky Malé pořadí (IV. k., 1800 m): ve druhém nedělním dostihu pro tříleté nezvítězivší jsou dvěma hlavními adepty na prvenství Moulin Rouge a Little Rakti.
17:30 – Cena sázky Velké pořadí (hdcp IV. k., 1600 m): sprintery Dabla a Eragona, kteří před dvěma týdny získali první a páté místo, na míli vyzve zářijový mostecký vítěz Crazy Carrot.

Podrobnosti najdete na www.velka-chuchle.cz