V Martinicích se konalo MČR seniorů a mladých jezdců ve skocích

V Martinicích se konalo MČR seniorů a mladých jezdců ve skocích

V termínu 14. – 17.7.2016 v Martinicích proběhlo mistrovství České republiky v kategoriích senioři, ženy, mladí jezdci a družstva.

Čtvrteční zahajovací trénink musel být bohužel z důvodu nepříznivého počasí zrušen, skákat se tedy začalo až pátečními prvními koly mistrovských soutěží. Mladí jezdci absolvovali parkury stupně ST* v prvních svou kolech a ST** v kole třetím. Celkem se v této soutěži představilo 16 dvojic. Vítězem soutěže se stala Francesca Dominika Kolowrat-Krakowská s koněm Vorieta startující za JK Kolowrat, která absolvovala jako jediná všechna 3 kola bezchybně. O druhou příčku bojovali v rozeskakování jezdci se součtem 4 trestných bodů ze všech kol, každý během rozeskakování získal 4 trestné body, a tak rozhodoval lepší čas. Nakonec si tedy stříbrnou medaili odváží Václav Nágr s koněm Norman 1 reprezentující Jezdecký klub Mariánské Lázně z.s. a bronzovou příčku obsadila Andrea Halíková s klisnou Coletta 1 startující za klub Miloslav Halík-MHM.

Aleš Opatrný s koněm Idario van Het Netehof reprezentující Czech Equestrian Team. Foto: archiv CET
Aleš Opatrný s koněm Idario van Het Netehof reprezentující Czech Equestrian Team. Foto: archiv CET

Mistrovských soutěží v kategorii žen se zúčastnilo 46 dvojic a absolvovaly první kolo úrovně S**, druhé kolo se konalo v obtížnosti ST* a třetí kolo probíhalo na parkuru ST**. Do rozeskakování postoupily 3 dvojice, které během předchozích kol dosáhly součtu 4 trestných bodů. Vítěžkou se nakonec stala Vladislava Humplíková s klisnou Buena Utopia reprezentující JK Opava-Kateřinky, která v rozeskakování utržila 4 trestné body stejně jako druhá jezdkyně v pořadí. Stříbrnou medaili získala Iva Holíková s koněm Luana-T startující za Stáj Dani Zbožnice. Bronzovou příčku obsadila Barbora Tomanová s klisnou Scarface z JK Dance and Jump.

V seniorské kategorii se mistrovství zúčastnilo 38 dvojic, které v prvním a druhém kole soutěžily na parkurech úrovně T* a třetím kole úrovně T**. Favoritem se stal Aleš Opatrný s koněm Idario van Het Netehof reprezentující Czech Equestrian Team a.s., který během třech soutěžních kol získal 5 trestných bodů. Se ziskem 8 trestných bodů v základním kole pak do rozeskakování o medailové příčky postoupili dva jezdci, kteří rozeskakování absolvovali bezchybně. Lepší čas zajel Jiří Papoušek s Jenifer 4 startující za Stáj Papoušek z.s., který tak obsadil stříbrnou příčku. Bronz si odváží Josef Kincl ml. s Cascarem jezdcící za Stáj Kincl z.s.

Soutěže družstev, která probíhala dvoukolově na parkurech S**, se zúčastnilo 17 družstev. Po škrtnutí nejhoršího výsledku čtyřčlenných týmů v každém kole se na vrcholu výsledkové listiny objevily družstva s jediným trestným bodem. Lepší součet časů mělo družstvo Severomoravské oblasti ve složení Marek Klus, Marek Hentšel, Jiří Hruška a Kateřina Kubrická, které se tak stalo vítězným. Na druhé pozici se umístilo družstvo Střední Čechy 1 složené z Vladimíra Maláka, Přemysla Adama, Ondřeje Potluky a Sergeie Motyguina. Bronzové medaile si odvážejí jezdci družstva Severní Čechy 2 Jan Chýle, Petr Koželuh, Nikola Bielíková a Jakub Smrčka.

Sestříhaný záznam z MČR seniorů a mladých jezdců o délce 59 minut najdete na webových stránkách České televize.

Zdroj: Tisková zpráva ČJF