V Kolesách se rozdají medaile mladým vytrvalcům

V Kolesách se rozdají medaile mladým vytrvalcům

V sobotu 22. srpna se ve východočeských Kolesách uskuteční mistrovství České republiky pro juniory a mladé jezdce ve vytrvalosti. Na sportovce čeká v jednom dni devadesát kilometrů dlouhá trasa v okolí této východočeské obce.

Loňská mistryně Karolína Pflugová letos nestartuje. Foto: Michaela Litovová
Loňská mistryně Karolína Pflugová letos nestartuje. Foto: Michaela Litovová

V případě vytrvalosti jsou kategorie juniorů a mladých jezdců sloučeny do jedné. Na rozdíl od jiných jezdeckých disciplín svede sobotní soutěž na stejnou trať jezdce, kteří by patřili věkem do dětské skupiny, i jezdce, kteří jsou téměř na prahu seniorského věku. V přihláškách figuruje celkem pět dvojic, z nich nejmladší čtrnáctiletá Kateřina Suchá s Janisem se mistrovství ČR účastní poprvé v životě, ale během své krátké kariéry všechny závody dokončila, v červenci vyhrála v Zábřehu na Moravě v soutěži na 92 kilometrů. První účast v rámci mistrovství ČR je to také pro Denisu Fenclovou na Cony 4. Tři jezdkyně mají letos naopak poslední šanci zabodovat před tím, než přejdou do seniorské kategorie, letos jim je totiž jednadvacet let. Jednou z nich je Michaela Zapletalová, která závodí s Eksolem a v roce 2013 vybojovala titul vicemistryně.

Andrea Kopecká s teprve sedmiletou Asmine al Trescol je odchovankyní JK Habrovany a členkou rodiny Terezy Kopecké, která momentálně figuruje na 3. místě světového žebříčku seniorů v téže disciplíně. Její klisna se připravuje také na mistrovství světa mladých koní v Itálii. Tereza Terberová je třetí jednadvacetiletou jezdkyní v poli, a pokusí se s Kabuki prolomit tři roky trvající smůlu z republikového mistrovství, kdy třikrát nedokončila.

Loňská mistryně Karolína Pflugová v letošním mistrovství nestartuje, takže dveře jsou otevřené pro zbrusu nového mistra republiky. Jezdce čekají tři etapy po třiceti kilometrech, ačkoliv původně propozice závodů mluvily o čtyřech kratších etapách. Terén v okolí Koles sice není kopcovitý, nicméně Pardubicko je známé svým písčitým podložím, takže i pohyb po písčitých cestách může být zrádný a vyčerpávající. Start je naplánován na 7. hodinu a 30. minutu a dekorování s předáváním medailí je předpokládáno v 18.00 hodin. Více najdete na adrese www.cjf.cz/vytrvalost.

Mapy: Kolesa_2015_trasa_20_kmKolesa_2015_trasa_30_km