V Hradištku po dvou letech opět o drezurní medaile

V Hradištku po dvou letech opět o drezurní medaile

Po dvouleté pauze se ve středočeském Hradištku u Sadské koná nejdůležitější drezurní domácí akce roku, kterou je mistrovství České republiky všech věkových skupin. Ve dnech 26. – 28. července budou na drezurním obdélníku v tříkolových soutěžích zápolit jezdci v kategoriích mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. Dvě kola budou mít děti a v neposlední řadě také družstva.

Ilustrační fotografie: Lucie HladováIlustrační fotografie: Lucie Hladová

Dětské kategorii vévodila poslední tři roky, kdy do ní věkem patřila, Michaela Pavlisová s koněm Baron Trenk. Bohužel v tomto roce se z důvodu účasti na termínově kolidujícím mistrovství Evropy pro pony musela závodů v Hradištku vzdát a první juniorský start si nechá až do příštího roku. Šanci tak bude mít o to větší vloni třetí Anna Ludvíčková, jež stejně jako v roce 2012 bude sedlat koně Jantar 8. Odpadne jí i další silná soupeřka, předešlý šampionát druhá Denisa Vegrichtová. Ta si sice letošní mistrovský mítink ujít nenechá, ale postoupila do kategorie mladších juniorů. Jejím koňským partnerem bude opět Artuš 7 a dvojice se jistě bude snažit zaútočit na místa nejvyšší. Těžkou konkurentkou jí mimo jiné může být Barbora Kamírová a Un Ami. Pro ně to bude společná mistrovská premiéra, avšak jezdkyně i kůň mají četné zkušenosti. Un Ami závodil v loňském roce v seniorské kategorii a Barbora Kamírová se vydala v loňském roce s ponym Lipton Sinaj na mistrovství Evropy, a také s ním zvítězila při mistrovství ČR pony. Mezi staršími juniory je jistě žhavým želízkem Sofie Brodová a Lissandro. Ti vyjma přípravy v Německu vyrazili i jako jediný čeští reprezentanti na evropský drezurní šampionát, který již proběhl v Compiegne ve Francii.

V mladých jezdcích se pokusí obhájit Karolína Šimáčková a Caruso V, mistrovská dvojice z Karlových Varů. V této soutěži nechybí kompletní loňští medailisté, kteří se budou zajisté snažit výkon minimálně zopakovat. Druhý skončil před rokem Michal Knoflíček, jenž letos startuje s Clippem. S ním má na Hradištko jen dobré vzpomínky. Při závodech v roce 2010 totiž ve stejném areálu získal juniorské zlato. Třetí dojela v sezoně 2012 Anna Mikolášová s koněm Zorro 5.

Seniorů se na start postaví rovné dva tucty. Chybět nebude obhájce Fabrizio Sigismondi, jenž je nahlášen do prvního kola se dvěma koňmi – loni zlatým Aproposem a také s Trevis Jospo. Ztížit mu cestu k vítězství bude loni stříbrná Šárka Charvátová se Saint Tropezem či v poslední době úspěšná i v zahraničí Hana Vášáryová a Luis Lasalle. Právě Šárka Charvátová a Saint Tropez zvítězili při posledních závodech v Hradištku, kde se v rámci Kentaur Dressage Cupu radovali z vítězství v hlavní soutěži stupně obtížnosti T. Těsně druhý tehdy skončil Fabrizio Sigismondi a Trevis Jospo. Ti naopak Šárku Charvátovou porazili v sobotním ST. Poslední nezmíněnou kategorií je soutěž družstev, v níž by mělo odstartovat celkem 18 jezdců. Podrobnosti najdete na www.equus-kinsky.cz.