Úvod Jezdeckého festivalu v Lysé ve znamení skoků

Úvod Jezdeckého festivalu v Lysé ve znamení skoků

Třetí ročník Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem začal ve středu 16. března 2016 tradičně úvodním kolem seriálu Pony ligy a Pony extraligy, kde se nejvíce dařilo Tereze Lipavské s Kačenkou. V bloku soutěží velkých koní se dařilo Kateřině Veselovské…

Tereza Lipavská. Foto: Kateřina Návojová
Tereza Lipavská. Foto: Kateřina Návojová

V rámci kvalifikačního kola Pony extraligy, které se konalo na parkuru stupně SP, se podařilo zvítězit Tereze Lipavské s Kačenkou. Svoji dobrou formu jezdkyně potvrdila ještě v následující soutěži stupně Z, kde i mezi velkými koňmi napodruhé nenašla přemožitele. Tereza Lipavská je zároveň loňskou vítězkou tohoto pony seriálu. Nyní má na kontě po prvním kole nejvíce bodů do letošního žebříčku. Do elitní trojice se v této nejvyšší pony soutěži dostala ještě Jana Táboříková a Romeo, a také Štěpán Filip, který sedlal poníka Bam.

Během dopoledního bloku soutěží pro pony sevšak uskutečnily ještě dvě skokové zkoušky. V úvodním parkuru  ZLP se nejlépe předvedla Eliška Petrusová s Juráškem 12 a na parkuru LP se nejrychleji do cíle dostala Eliška Hasnédlová a Kewin 1. V rámci tohoto parkuru navíc jezdci do 12 let sbírali body do Pony ligy, což byl i případ vítězné jezdkyně. V této nejpočetnější pony soutěži si pro druhou pozici dojela Anna Helebrantová s Mateo di Belle před Klárou Kumičíkovou s Ivar Rianthe´s. Tento parkur se, stejně jako všechny ostatní pro pony, hodnotil s následujícím rozeskakováním.

Středeční den zároveň přinesl tři parkury pro velké koně. O závěr se postarala soutěž stupně L* (115 cm), kde si pro vítězství dojela Kateřina Veselovská a JLB WavoChristie. Tato dvojice měla v cíli zhruba o dvě vteřiny lepší čas než druhá umístěná Šárka Votavová a Bailey. Ta stejně jako třetí umístěný Jaroslav Hatla a Reenmore Alfie závodí především v disciplíně všestrannost, která bude také součástí tohoto Jezdeckého festivalu.

Jezdecký festival v Lysé nad Labem pokračuje druhým závodním dnem ve čtvrtek od 9.00 hodin. Na programu budou opět skokové soutěže, při nichž budou jezdci sbírat závěrečné body do túry Zimního Jezdeckého poháru v kategoriích Small, Medium a Big Tour. Podrobnosti o programu najdete na www.jezdeckyfestival.cz. Veškeré dění je možné sledovat živě prostřednictvím on-line přenosu na internetové televizi EquiTV.cz (www.equitv.cz).