Úvod ČSP ve Frenštátu vyšel skvěle Martinu Řezníčkovi

Úvod ČSP ve Frenštátu vyšel skvěle Martinu Řezníčkovi

Zástupce stáje Mustang Martin Řezníček si přivezl na 5. kolo Českého skokového poháru do Frenštátu pod Radhoštěm výbornou formu. První závodní den, v pátek 25. července, obsadil dvě nejlepší příčky v nejvyšší soutěži na stupni obtížnosti S* (125 cm).

Martin Řezníček a Sabelius. Foto: Kateřina Návojová
Martin Řezníček a Sabelius. Foto: Kateřina Návojová

V soutěži s následným rozeskakováním předvedl vítěz celkem tři koňské svěřence. Na delší dobu se usadil na první příčce s koněm Satisfaction, a to díky dosaženému času těsně přes 30 vteřin. Že je tento čas pokořitelný, dokázali ostravský jezdec Marek Hentšel a Sauron Fitmin. Chyba na posledním skoku je však připravila o vítězství a nakonec skončili až desátí.  V závěru soutěže se přeci jen podařilo stlačit čas pod třicet vteřin společně s bezchybným výkonem. Jméno vedoucího jezdce se však nezměnilo, protože se to podařilo právě Martinu Řezníčkovi, a to v sedle svého třetího koně – Sabeliuse. Získal tak pro sebe hned první dvě místa. Třetí nejlepší výkon předvedl Jan Zwinger s  klisnou La Cora 1, která se na nižších parkurech prezentuje s Danou Pinkavovou.  Za ním skončil další reprezentant stáje Mustang, Marek Klus a Quissini. Elitní pětici uzavřel novopečený mistr České republiky Jiří Hruška v sedle Bob de Bowera. Na účastníky soutěže čekalo v základním kole devět překážek včetně dvou dvojskoků. V následném rozeskakování, kde již rozhodoval čas, se jezdci snažili projet co nejrychleji trasu s pěti skoky.

Soutěži S* předcházely další tři parkury z dílny stavitele Roberta Smékala. Vedle úvodní soutěže 110/115 cm se jednalo o uzavřená kvalifikační kola seriálů – Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cup. Zatímco amatérští jezdci závodili na parkuru ZL (110 cm) s následným rozeskakováním, na juniory ve věku do 18 let čekal hendikep L*/L** – tedy 115/120 cm jedoucí se na čas. Nakonec nejrychleji si s celou trasou poradila Hana Dostálová s klisnou Renaissance. Na druhou příčku se probojovala jezdkyně z mladší kategorie do15 let, která bojovala právě na nižším parkuru 115 cm. Vanda Tmějová sedlala Žane Mag Centrum. V kvalifikační soutěži pro neprofesionální jezdce se z prvního místa radovala Markéta Badalová s Elitou 4. Na druhé místo se dostala poslední startující Klára Nejezová a JLB Wavo Chopin před nakonec třetí Danu Pinkavovou s Lassy 2. Tato jezdkyně je nejlépe bodující účastnící seriálu, jež se rozhodla zúčastnit frenštátského kola. Na prozatím vedoucí Karolínu Javorskou však ztrácí pouze jeden bod a díky dobrému výkonu z páteční kvalifikace má již jisté nedělní finále pro elitní dvacítku jezdců. Právě tam jezdci získávají body do celoročního žebříčku.

V sobotu pokrčuje závodní program Českého skokového poháru při Velké ceně Frenštátu pod Radhoštěm od 9.30 hodin. Vyvrcholí Memoriálem Zdeňka Fialky na stupni ST* (135 cm). Tato soutěž je současně jezdci považována za generálku před nedělní Velkou cenou. Více informací najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.