Tři nejkrásnější na Zemi živitelce

Tři nejkrásnější na Zemi živitelce

Poprvé v historii internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky nebudou svědkem oficiálního vyhlášení vítěze a umístěných koní Pardubice. Hřebec Im Ideal a duo klisen Tsjerry fan Henswoude – Allastar se představí návštěvníkům 40. ročníku agrárního salonu Země živitelka v Českých Budějovicích.

Stane se tak zítra, tedy v pátek 30. srpna, od 13.00 hodin na předvadišti místního výstaviště a slavnostního dekorování se bohužel nezúčastní hřebec plemene pura raza espaňola (P.R.E.) Quin Campeon, který vybojoval v anketě 4. místo. Kůň si poranil nohu a užívá antibiotika, proto na jih Čech nemůže odjet.
Nejkrásnější ze všech, Im Ideal, musí překonat nejdelší vzdálenost: Jede totiž z vesničky Veselíčko na Děčínsku, kde manželé Šnáblovi vlastní Wanted Ranch.
Fríská vranka Tsjerry fan Henswoude v majetku Moniky Novotné to má naopak z Třebíče – Ptáčova do Českých Budějovic nejblíž.
Achaltekinská plavka Allastar MUDr. Karin Kormanové „bydlí“ v Praze – Zbraslavi a tak jí čeká dvakrát 150 kilometrů cesty v přívěsu.
Trojice nejkrásnějších se za další tři týdny bude prezentovat rovněž při zahájení výstavy Kůň 2013 v Lysé nad Labem (20. září). Je reálné, že se s nimi tam potká již uzdravený Quin Campeon.

Im Ideal a Maximum Blues Master, Nejkrásnější koně ČR 2013 a 2012, tentokrát společně a v osobním volnu - na pastvinách Foto Šárka Veinhauerová