Třetí díl Poháru Josefa Váni zrušen

Třetí díl Poháru Josefa Váni zrušen

Seriál Poháru Josefa Váni skončil v letošním roce poněkud nečekaně – zrušením třetího z tria plánovaných dostihů. Mostecké závodiště se milionové steeplechase na konci srpna nedočká, a i když  vypsalo „rezervní“ dostih, ambiciózní projekt a účast zahraničních steeplerů pro aktuální sezónu na mostecké dráze nebude tím, na co bychom se mohli těšit.

„Mrzí nás to, ale vzhledem k tomu, že ministerstvo zemědělství  nakonec neuvolnilo dohodnutý příspěvek, nedali bychom na třetí dostih dohromady  peníze,“ konstatuje Josef Váňa, který propůjčil své jméno celému seriálu. Ten se nakonec bude muset obejít bez mosteckého vyvrcholení a koně, kteří se do mostu chystali, musí hledat jiné uplatnění.

Za situace, kdy se někteří v létě soustředili právě na finančně zajímavý mostecký cíl, je to určitě nepříjemná zpráva. „Tenhle konec nás mrzí, ale spoléhali jsme se na to, že bude ze strany ministerstva splněno to, o čem jsme jednali. Jenže současné vedení ministerstva náš projekt už nepodpořilo,“ postěžoval si Josef Váňa, který patří i mezi ty, kdo jsou zrušením třetího dostihu poháru dotčeni.

Zlaty20pohar01 Khalshani Bartos autor20Vytopilova20HanaKhalshani. Foto: Hana Vytopilová.

Vítězství v miniseriálu si tedy prvním a druhým místem v prvních dvou dostizích už zajistil Khalshani, kterému by zřejmě mostecká dráha příliš nesedla. Jaroslav Bouček, který se na organizaci „poháru“ podílel, je v současné době ve francouzském Deauville, jakmile se vrátí, hodlá vyřešit otázku konkrétního vyhlášení vítězů nového seriálu. Ten i s dvěma milionovými steeplechase znamenal v našich poměrech velké oživení, ovšem po rozpačitém závěru bude zajímavé sledovat, zda se stane v historických přehledech jen ojedinělým pokusem, nebo zda se na něj povede v příštích letech navázat…