Tisíc ptýrovských startů při VC Kolína

Tisíc ptýrovských startů při VC Kolína

Skokový pohár České pojišťovny pokračuje jen po třídenní přestávce dalšími kvalifikačními závody, které se tentokrát konají v Ptýrově na Mladoboleslavsku. Ačkoliv by se mohlo zdát, že krátký rozestup mezi třetím a čtvrtým kolem negativně poznamená četnost startů, opak je pravdou. Pro velký počet přihlášených dvojic dokonce pořadatelé museli přistoupit k zahájení sportovního programu již ve čtvrtek 24. května.

Jiří Luža s Sherlockem Holmesem-S zvítězil ve VC Kolína 2011Jiří Luža s Sherlockem Holmesem-S zvítězil ve VC Kolína 2011

„Jen na pátek jsme měli nahlášeno více jak 550 startů, což nelze technicky zvládnout. Museli jsme tak soutěž číslo 2 s více jak 200 účastníky rozdělit na dvě části, přičemž první část proběhne společně se soutěží číslo 1 již ve čtvrtek,“ uvedl Václav Drbal – hlavní pořadatel již 32. ročníku Velké ceny Kolína, jež se v posledních několika letech stabilně usadila na ptýrovském kolbišti. Aktuálně by se první den mělo odstartovat 219krát, v pátek dokonce 343krát, v sobotu 270krát a v neděli 178krát. V součtu to znamená více jak tisíc odjetých parkurů. Na Ptýrově se tudíž bude skákat doslova od rána do večera. „Samozřejmě nás těší zájem jezdců o Skokový pohár, byť to s sebou přináší i určitá negativa v podobě dlouhého průběhu jednotlivých soutěží. Uděláme však maximum pro to, aby časové prodlevy byly minimální a jezdci i diváci z našich závodů odjížděli spokojeni,“ uvedl Václav Drbal.

Samotná Velká cena Kolína naplánována na nedělní 15. hodinu nabídne opravdu elitní sestavu účastníků. O důležité body do pohárového žebříčku se utká na parkuru stupně T** (150 cm) kompletní vedoucí čtveřice jezdců – Jiří Skřivan, Jiří Hruška, Hana Pokorná a Jan Studnička. Chybět nebudou ani další jezdci, kteří sice letos ještě příliš nebodovali, ale tradičně patří mezi ty nejúspěšnější. Výrazněji promluvit do pořadí by jistě chtěli Jan Štětina, Jaroslav Jindra, Václav Studnička, Zdeněk Žíla, Josef Pařenica, Jiří Luža, David Fialka, Ludvík Jandourek či Josef Kincl. Ve výčtu jistě nemůže chybět ani Aleš Opatrný, který zatím v rámci letošního Skokového poháru České pojišťovny startoval pouze při Velké ceně Brna, kde nezískal žádný bod. S „pohárovým“ Supreme Oil Teamem totiž soutěž nedokončil. O to více jistě bude chtít uspět na Ptýrově, kam si tentokrát přiveze Ahorna-T a Timpex Centa. Právě s touto dvojicí koní se mu vloni během srpnových extraligových závodů na tomto kolbišti velmi dařilo a i on tak bude patřit mezi papírové favority. Tomu napovídají i jeho dosavadní úspěchy na mezinárodních závodech v Portugalsku, kde mj. se zmíněným Timpex Centem vybojoval koncem dubna třetí místo v Grand Prix tzv. velké túry. Sečteno a podtrženo, Velká cena Kolína na Ptýrově může výrazně zamíchat kartami a půjde zajisté o velmi napínavou podívanou. Podrobné informace najdete na www.skokovypohar.cz.