The British Racing Green Day: Hyacint vyhrál stylem start-cíl

The British Racing Green Day: Hyacint vyhrál stylem start-cíl

Třetí kapitolou, tentokrát již za příznivého počasí a před výrazně vyšší návštěvou než předchozí dvě neděle, pokračovala dostihová sezóna v CONSEQ PARKU Velká Chuchle a jedničkový vrchol programu, Cena Rigips na 1400 metrů o 130 tisíc korun, byl vyhrazen tříletým hřebcům a valachům, hlavním uchazečům o post favorita klasické Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, která se na pražské dráze uskuteční již za tři týdny.

Ilustrační foto: Hana JampílkováIlustrační foto: Hana Jampílková

Hyacint vyhrál stylem start-cíl
HyacintHyacintHned po startu se vedení ujal sázkový favorit Hyacint, nadiktoval poctivé tempo, v cílové rovině svou převahu jistě udržel a po loňských zásazích mezi nezvítězivšími a v Gerschově memoriálu ji přetavil do třetího vítězství v řadě. Triumfoval v čase 1:26,75 o dvě délky před kvartetem Green Valleys (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář), Desert Monarch (Stanislav Chudáček, ž. Rája), Tarant (Agrolipt ČR, ž. Chaloupka) a Lord of Gracie (BORS Břeclav, ž. Pattinson), které se v těsném doběhu seřadilo na dalších dotovaných místech. Hyacint má za sebou stejný realizační tým, jako vítězka hlavního dostihu z předchozí neděle mezi klisnami Iceni Girl, a tak žokej Petr Foret, trenér Greg Wroblewski a DS Pegas získali double, tedy vítězství v obou přípravných zkouškách na květnové klasické vrcholy.

Další dění:
Stejně jako před týdnem Jan Rája, také tentokrát odstartoval vítězný žokej v úvodním dostihu dne následný hattrick: úřadující šampión Jaromír Šafář vyhrál Cenu Nejsi na to sama (hdcp III. k., 2400 m) po tuhém boji o krátkou hlavu v sedle zkušeného desetiletého valacha Imposant Bina (Vrba Rokytnice Slavičín), který si připsal čtvrtý životní triumf.
V Ceně Albixon (IV. k., 1600 m) se mezi nezvítězivšími vrstevníky o tři čtvrtiny délky nečekaně prosadil Libertin (Luka, Hrubý Vedral) s letos poprvé naplno bodujícím žokejem Pavlíčkem.

V Ceně DHL Global Forwarding (hdcp IV. k., 1400 m) se pak lehkým pětidélkovým vítězstvím vrátil po roční odmlce na dráhu čtyřletý Rabbit Diktator (Rabbit Trhový Štěpánov), který jako tříletý stihl jen dva negativní starty, jeho jezdec Nikola Petrlík přidal k sobotní brněnské trefě do černého druhou víkendovou výhru.

Dramatickou koncovku přinesla Cena Helas New Encounters Club (hdcp II. k., 1600 m), kde po tuhém boji o hlavu vyhrála pětiletá bělka Carrie (Riviera), klisna získala druhé životní a žokej Šafář druhé nedělní vítězství, jímž se zároveň posunul do čela průběžného pořadí letošního rovinového šampionátu.

V Ceně EC Harris (II. k., 1800 m) byl ostře sledován do sezóny nově v barvách stáje Dr. Charvát vstupující předběžný favorit Českého derby Betpak Dala, který roli první sázkové šance splnil přesně načasovaným finišem na cílové čáře a žokej Jaromír Šafář završil nejtěsnější hattrick v kariéře, když na třetí nedělní primát dosáhl rozdílem další krátké hlavy.

Nejúčinnější finiš mezi osmi tříletými aktéry Ceny Prodoor (III. k., 2235 m) předvedl podél bariéry sedmý z loňské Ceny zimního favorita, hnědák letos debutující stáje Wrbna Racing Starbuck a s asistencí žokeje Zatloukala jistě o tři čtvrtiny délky získal druhé životní vítězství.

Stylem start-cíl o suverénních osm délek se pak v posledním bodu programu, Ceně AC-T Servis (hdcp IV. k., 2235 m) premiérově prosadil druhou sezónu kariéry startující robustní čtyřletý hnědák Diamond Race (Clint-Racing) s žokejem Hindem.
 
Výsledky