Vybíráme z blogů: Tajný noční výlet

Vybíráme z blogů: Tajný noční výlet

Uživatelské blogy jsou v komunitě Distanc.cz stále více populární. Každý víkend proto vybíráme na titulní stranu serveru nejzajímavější příspěvky blogujících uživatelů. Chcete také psát o koních? Založte si v KLUBOVNĚ Distanc.cz svůj blog a pobavte ostatní. Svým zápiskem můžete zavzpomínat, pobavit, inspirovat či varovat. Dnes představujeme blog manželů Rárových resp. uživatele Ranch Na Žarách, který vypráví o svých nezbedných koních, jenž rádi trajdají po okolí bez dozoru. Přejeme příjemné počtení!:o) –red-

Občas se mi podaří odvázat se a to je nejpříhodnější doba vyrazit na průzkum zakázaného území kolem stáje. Nejprve navštívím hangár se senem a senáží, kde strávím většinu času. Když už cítím mírné nadýmání v břiše, jdu si ulevit na zahradu paní domácí a při té příležitosti ochutnám, co dobrého tam pěstuje. Dnes se však na zahradu nedostalo, protože stejný nápad jít v noci na senáž měl i náš malý bílý soused Jurášek, který v noci utekl z ohrady. A tak jsme se vydali spolu.

Ilustrační fotografie_ Ranch Na ŽaráchU stáje už jsem všechno snědla, ale dole v senážní jámě bylo dobrot co hrdlo ráčí. Po vydatné večeři nebo spíše brzké snídani jsme na chvíli odpočívali. Jurášek si lehl do sněhu a já nad ním držela stráž.

Pak nám ale přišla dlouhá chvíle, domů se nechtělo, hlad jsme rozhodně neměli a tak co s načatým večerem? Vydali jsem se tedy po cestě vstříc dobrodružství. Jak si tak ťapeme a klábosíme, cesta ubíhala a najednou jsme byli v 5km vzdáleném městě. Začalo se rozednívat a doprava na silnici, kudy jsem šli pomalu houstla. Občas na nás někdo zatroubil, sem tam si nás někdo vyfotil a my stále šli kupřed levá, zpátky ani krok.alt

Když tu nás nějaký kolemjdoucí chytil za ohlávky a dovedl do nedalekých technických služeb, kde nás uvázal ke kontejneru. Pak už jsme jen slyšeli, jak obvolává různé koňáky a ptá se jich, zda jim nechybí bílá kobyla s hříbětem. To Juráška velmi urazilo. Na svůj věk – 18 let by si zasloužil jiné oslovení. Nikdo se k nám však nehlásil. Až najdenou pána napadlo, že by to mohli být koně od Rárů, když tak poslušně stojí uvázaníalt a už nás odhalili. Zanedlouho se přiřítilo auto, vysedl z něj pan domácí, který si s sebou kromě uzdečky a voďáků přivezl také svou kamarádku chřipku a s několika nelichotivými slovy na mě vysedl a už nás odváděl směrem k domovu. Tak nám skončilo naše noční dobdoružství.

 

 


 

Uživatelské blogy nejsou redakčně upravovány.

 

Chcete psát o koních? Založte si svůj blog >>zde<<.

 

Nevíte-li si s něčím rady, neváhejte a kontaktujte nás! redakce@distanc.cz