Světový pohár v Olomouci s obhájcem Grand Prix

Světový pohár v Olomouci s obhájcem Grand Prix

Mezinárodní parkurové závody  J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016, které jsou součástí Světového poháru, se nezadržitelně blíží. Startují ve čtvrtek 23. června a diváci se mohou těšit na účast špičkových jezdců, vč. obhájce loňského vítězství v Grand Prix.

Třetí ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*W v Olomouci láká k účasti široké pole startujících. Organizátor má několik dní před uzávěrkou přihlášek maximální kapacitu 300 koní již zcela zaplněnou a na příp. uvolněná místa čeká dalších 80 potenciálních účastníků. Zastoupených států je aktuálně osmnáct!

Maximilian Schmid se po roce vrací do Olomouce. Foto: Josef Malinovský
Maximilian Schmid se po roce vrací do Olomouce. Foto: Josef Malinovský

Diváci se navíc mohou těšit na výborné sportovní výkony v podání špičkových jezdců. V roce 2015 zvítězil v hlavní soutěži Grand Prix německý jezdec Maximilian Schmid, který se do Olomouce letos vrátí, aby se svůj triumf pokusil zopakovat. V cestě mu však bude stát silná konkurence. Dorazí hned osm jezdců z první desítky v Grand Prix Olomouc 2015! Kromě Maxe Schmida např. i druhý Roland Englbrecht, třetí Balász Horváth, stejně jako další umístění Gerfried Puck, Ben Talbot a Szándor Szás.

A co víc! Poprvé zavítá do Olomouce Schmidův krajan Felix Hassmann, který drží pozici ve světovém žebříčku v nejlepší stovce. Hassmann se pravidelně prezentuje na závodech nejvyšší úrovně. Z jeho čerstvých úspěchů lze zmínit např. první místo v nedávné Grad Prix při CSI3* Nörten-Hardenberg. Další ze známých německých jmen je Jörne Sprehe, která do Olomouce jezdí pravidelně. Představí se také čtyřnásobný olympionik – Novozélanďan Bruce Goodin. Kvalitní zastoupení bude mít v Olomouci sousední Polsko, dorazí totiž druhý muž finále Centrální evropské ligy 2015/2016 Michal Kazmierczak. Na maďarské přihlášce figuruje Mariann Hugyecz, která letos postoupila do finále Světového poháru.

Ve stínu jistě nezůstanou čeští jezdci. Účast přislíbil prakticky celý národní tým. Jediný Čech v elitní světové stovce – Aleš Opatrný – se po dvouleté pauze znovu objeví na olomouckém kolbišti. Přijede také Zuzana Zelinková, Ondřej Zvára nebo Anna Kellnerová, která byla nejúspěšnější členkou našeho reprezentačního týmu při premiérovém startu v 1. divizi Poháru národů. Tato teprve 19letá jezdkyně ve švýcarském St. Gallen dokázala v pátek 3. června překonat obě dvě kola extrémně náročné soutěže s výškou překážek do 160 centimetrů pouze s jednou chybou v každém z parkurů.

Čtyřdenní závody nabídnou celkem 18 soutěží, z nichž ta nejdůležitější – Grand Prix – odstartuje v neděli 26. června od 12.00 hodin. Další informace o programu závodů najdete na internetové adrese www.csiolomouc.cz.