Světový pohár v Olomouci další tři roky s J&T Bankou

Světový pohár v Olomouci další tři roky s J&T Bankou

Přesně čtyři měsíce před zahájením mezinárodních závodů v parkurovém skákání jejich pořadatelé oznámili velmi příznivou zprávu. Tato akce proběhne opět pod hlavičkou generálního partnera, kterým se na další tři ročníky stává J&T Banka.

Foto: archiv pořadatele
Foto: archiv pořadatele

Závody tak ponesou v letech 2016 až 2018 nadále oficiální název J&T Banka CSI3*-W Olomouc. Zkratka v označení akce uvádí pouze tu nejvyšší soutěžní kategorii mítinku, který však bude ve dnech 23. až 26. června 2016 zahrnovat i mezinárodní soutěže pro juniory (CSIJ-A), pro jezdce do 25 let (CSIU25-A) a pro mladé koně ve věku 6 a 7 let (CSIYH1*).

„Jsme velmi hrdí na to, že J&T Banka pokračuje v generální podpoře našich závodů v Olomouci. Letos se tak stane již potřetí. Skutečnost, že smlouva byla tentokrát uzavřena pro následující tři ročníky, pro nás znamená obrovské ocenění našeho pořadatelského úsilí,“ uvedla prezidentka závodů Barbora Valštýnová. „Loňský ročník byl mimořádně úspěšný po všech stránkách. Dorazilo 276 koní s jezdci ze 14 zemí světa. Jejich výkony sledovalo během čtyř dnů přímo v aréně zhruba osm tisíc příznivců tohoto sportu a přes sto padesát tisíc diváků si našlo cestu k živému televiznímu a internetovému přenosu. Skvělou atmosféru si pochvalovali snad všichni domácí i zahraniční jezdci, kteří byli velmi příjemně překvapeni počtem nadšených návštěvníků v ochozech kolbiště. To vše je důkaz toho, že parkurové skákání i celý jezdecký sport si získává v České republice stále větší popularitu a samozřejmě jde o velmi pozitivní signál směrem ke všem partnerům akce. I díky tomu sponzoři mají zájem pokračovat v podpoře, což je nesmírně důležité pro rozvoj celého jezdeckého odvětví,“ konstatovala Barbora Valštýnová.

„Koně u nás zažívají renesanci a my jsme u toho. Jsme pyšní na to, že se nám spolu s ESC Olomouc podařilo vrátit do České republiky mezinárodní závody v parkuru. Věřím, že díky dlouhodobé spolupráci se nám podaří navrátit tomuto krásnému sportu popularitu a lesk, který mu náleží,“ uvedl výkonný ředitel J&T Banky Ing. Vlastimil Nešetřil, Ph.D..

Program čtyřdenních mezinárodních závodů J&T Banka CSI3*-W Olomouc bude velmi nabitý a lze opět očekávat velmi početná startovní pole. Jezdci a koně si totiž budou moci ve vybraných soutěžích splnit kvalifikační kritéria pro účast na mistrovství Evropy juniorů v roce 2016 a seniorů v roce 2017. Konkrétní skladba soutěží v jednotlivých dnech se právě v tomto období připravuje a v dohledné době by mělo dojít ke schválení kompletního rozpisu závodů. Podrobnosti najdete na internetové adrese www.csiolomouc.cz.