Světový pohár spřežení dorazí do Nebanic již za dva týdny

Světový pohár spřežení dorazí do Nebanic již za dva týdny

Již pouhé dva týdny zbývají do zahájení 22. ročníku mezinárodních vozatajských závodů CAI3* v Nebanicích u Chebu, které jsou tradičně součástí Světového poháru čtyřspřeží. Velkou podívanou slibují zejména čtyřspřeží a jednospřeží.

Jiří Nesvačil st. Foto: Josef Malinovský
Jiří Nesvačil st. Foto: Josef Malinovský

Královská kategorie čtyřek má letos velký význam i díky tomu, že si při ní mohou vozatajové splnit kvalifikační limity pro blížící se Světové jezdecké hry v Normandii. Do Nebanic by mělo dorazit celkem 15 čtyřek, mezi nimiž nebude chybět trojice Nesvačilů – Jiří senior, Jiří junior a Radek. Posledně jmenovaný, jemuž část kvalifikace ještě schází, právě v těchto dnech startuje na závodech obdobné úrovně v rakouském Altenfeldenu, a tak příznivci spřežení doufají, že v Nebanicích již všichni tři budou startovat jako potenciální reprezentanti České republiky na Světových jezdeckých hrách. Kompletní národní tým tvořený členy jedné rodiny by byl zajisté velkou raritou!

Velmi kvalitní startovní pole bude v Nebanicích k vidění i v jednospřeží. Těch jsou nahlášeny dokonce tři desítky a na seznamu figuruje čtvrtý z rodiny Nesvačilových – Jan. Na konci září tzv. „singly“ čeká mistrovství světa pořádané v maďarském Izsaku, a tak i v této kategorii lze očekávat napínavé boje o co nejlepší výsledky pro dosažení kvalifikačních limitů. V Nebanicích však nebudou chybět ani zbývající tři soutěžní skupiny – dvojspřeží, dvojspřeží pony a čtyřspřeží pony.

Závody začínají ve čtvrtek 3. července 2014 v 9 hodin veterinární přejímkou v Nebanicích na návsi. Od 13 hodin začnou na kolbišti drezurní zkoušky, které budou pokračovat celý pátek. V sobotu je od 10 hodin naplánován divácky nejatraktivnější maraton. Ten čeká velká novinka, a tou je zcela nová vodní překážka. „Usilovně pracujeme na jejím dokončení, doufáme tedy, že vše stihneme,“ konstatoval hlavní organizátor závodů Miloslav Šimáček. V neděli od 10 hodin soutěžní mítink uzavřou překážkové jízdy – neboli vozatajský parkur.

Po celou dobu konání závodů bude pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Pro děti je v sobotu a v neděli nachystáno mnoho atrakcí jako např.: skákací hrad, jízda v kočáře a na koních. Podrobnosti najdete na www.nebanice.com.