Svatováclavská cena zimní královny s porážkou favoritky

Svatováclavská cena zimní královny s porážkou favoritky

Pátý a zároveň poslední mítink letošní dostihové sezóny v Karlových Varech je úspěšně za námi. Po sobotním odpoledni je zřejmé, kdo bude vládcem, přesně řečeno vládkyní, letošní zimy. V dostihovém světě to nebude sníh ani mráz, nýbrž Miss Krug, přesvědčivá vítězka Svatováclavské zimní královny.

Zimní královna

Nejdůležitější jedničkový mílový test určený dvouletým klisnám se na zdejší dráhu vrátil po mnoha letech a odehrál se za podpory Svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní. Dlouho před startem se nejčastěji skloňovalo jméno svěřenkyně trenérky H.Vocáskové Lužnice (nakonec druhá), v jejímž sedle se o další plný zásah snažil expert na zdejší dostihy Jan Rája. V rámci aktuální sezóny se mu na západě Čech dařilo ze všech jezdců nejlépe a nasvědčoval tomu hned úvodní dostih, který ovládl s valachem Romane Conti. Před týdnem slavil triumf ve slovenském ekvivalentu zimní královny i zimního favorita se Sázavou a Francií, tentokrát vítězné tažení do konce nedotáhl.

Další dění nekompromisně dirigoval Bauyrzhan Murzabayev. Kromě prvenství v hlavním dostihu se ze šesti jízd prosadil ještě třikrát – s ryzáky Lord Beccari, Lemesína a Please Baby Please. Svěřenkyně trenéra A.Šavujeva Miss Krug je nyní teoreticky největší hvězdou následující sezony. Zda se jí po dlouhých letech jako vůbec první hrdince podaří vyhrát klasickou Jarní cenu klisen, se dozvíme až za osm měsíců. Sobotní Svatováclavská zimní královna ukázala, že nejrychlejší čas posledních let, který vyběhla předloni White Angel (1:40,84min), nebyl překonán ani ohrožen. Dostih vyhrála naposledy česká rodačka v roce 2007 (Divoká Orlice). Letos se proti čtyřem importům postavily pouze dvě tuzemské odchovankyně. Bajadéra trenérky Š.Sedláčkové obsadila 3.místo. Mohutná Vadeta trenéra A.Petrlíka, který slavil v této pozici úspěch již dvakrát (Sun Shine Clare 1997 a Abba 2000), doběhla po aktivním průběhu jako poslední. Rámcový překážkový dostih vyzněl nejlépe pro tým kolem Josefa Váni, neboť čtyřletý No Time To Lose pod Janem Kratochvílem a o dva roky starší Timber doběhli na prvních dvou místech.

Miss Kruk