Strážníci nalezli zraněnou jezdkyni, která si při pádu z koně přivodila těžké zranění

Strážníci nalezli zraněnou jezdkyni, která si při pádu z koně přivodila těžké zranění

Hlídka strážníků Městské policie hl. m. Prahy nalezla po komplikovaném pátrání jezdkyni, která si při pádu z koně přivodila těžké zranění. Ženu transportovala záchranná služba do nemocnice.

Ve čtvrtek 9. března odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že u radotínské lávky se pohybuje osedlaný kůň bez jezdce. Hlídka na místě nalezla oznamovatelku, která již koně odchytla. Žena však měla obavu o zdraví jezdkyně, kterou nemohla nikde najít. Strážníkům předala telefonický kontakt. Po několika pokusech se hlídce podařilo dovolat. Mladá žena pouze uvedla, že spadla z koně někde v okolí lipenské tržnice a je zraněná. Strážníci ihned na místo přivolali záchrannou službu a po zraněné začali intenzivně pátrat v komplikovaném terénu. Asi po dvaceti minutách se jí podařilo nalézt ležící v poli. Hlídka jí až do příjezdu záchranářů poskytovala první pomoc. Zraněná žena strážníky ještě požádala o převoz jejich tří psů na nedaleký ranč. Hlídka vzhledem k okolnostem, její žádosti vyhověla a psi předala personálu ranče. Záchranná služba ženu následně transportovala do jedné z pražských nemocnic.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Městská policie Praha doporučuje dodržovat základní pravidla bezpečné jízdy na koni:

– Na vyjížďky mimo jezdecký areál nejezdit nikdy sám, ale minimálně ve dvou (aby byl na místě případné nehody někdo, kdo může poskytnout a přivolat pomoc., Spadnout mohou oba najednou, ale pravděpodobnost, že oba budou ve stavu vylučujícím přivolat pomoc je nízká.

– Na vyjížďky mimo jezdecký areál mít u sebe vždy nabitý mobilní telefon.

– Před vyjížďkou mimo jezdecký areál informovat někoho ve stáji o tom, v kterých místech se budeme pohybovat.

– Používat ochrannou bezpečnostní přilbu i v případě dospělých osob.

– Používat ochrannou bezpečnostní vestu, nebo chránič páteře i v případě dospělých osob.

– Objektivně posuzovat stupeň jezdeckého výcviku koně a jezdce (nepřeceňovat své jezdecké schopnosti a zdatnost).

– Pečlivě uvážit, zda jezdec již může na vyjížďku mimo jízdárnu a zda je jezdecky natolik zdatný, aby mohl jezdit např. mladého koně ve výcviku, problémového koně apod.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy