Sobotní Lysá přivítala voltižní i drezurní hvězdy

Sobotní Lysá přivítala voltižní i drezurní hvězdy

V rámci sobotního programu Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem se 19. března představily dvě další disciplíny. Dopolední program byl ve znamení drezur, kde nechyběl Fabrizio Sigismondi ani Tereza Hábová, voltižní ozdobou pak byl Lukáš Klouda…

Své kvality potvrdil Fabrizio Sigismondi a Trevis Jospo, kteří obhájili loňské vítězství v nejtěžší drezurní úloze. Tou byla volná sestava Grand Prix, v níž vítězná dvojice dosáhla na 68,833 % a s přehledem porazila zbytek svých konkurentů.

Fabrizio Sigismondi. Foto: Kateřina Návojová
Fabrizio Sigismondi. Foto: Kateřina Návojová

Tato disciplína měla ještě jednoho úspěšného reprezentanta na startu. Úřadující mistryně České republiky a vítězka Českého drezurního poháru Tereza Hábová představila poprvé v této hale Jamese Bonda. S ním podobně jako Fabrizio Sigismondi potvrdila roli favorita a zvítězila ve volné úloze IM I. V tomto případě se však se jednalo o těsné prvenství, neboť rozdíl mezi první a druhou příčkou, na kterou se dostala Hana Vašáryová a Rock For Hit, byl minimální. Vítězka si odnesla hodnocení 71,708 %. Hana Vašáryová si však připsala dvě výhry v předešlých soutěžích vJ i SG.

Tereza Hábová. Foto: Kateřina Návojová
Tereza Hábová. Foto: Kateřina Návojová

Odpolední program pak přinesl voltižní soutěže, kde se představili účastníci v několika kategoriích. Cestu do Lysé nad Labem si našla i hvězda této disciplíny a pravidelný účastník Světového poháru Lukáš Klouda. Ten předvedl divákům skvělé představení a nebál se ani riskovat. Nicméně nakonec kvůli bodové srážce za pád těsně podlehl Josefu Zelinkovi, který se radoval z vítězství mezi seniory-muži. V ženské kategorii seniorů nenašla přemožitele Nikol Mikysková. Junioři bojovali ve dvou věkových kategoriích, Kateřina Kocurová zvítězila mezi juniory A, zatímco z první příčky mezi juniory B se radovala Vanesa Krištofová. Nechyběla ani soutěž skupin, kde nejlepší výkon podal tým Drásov-junior.

Lukáš Klouda. Foto: Kateřina Návojová
Lukáš Klouda. Foto: Kateřina Návojová

Ze sobotního programu to však nebylo vše, neboť se ještě od 18.30 hodin konala večerní show. Zaplněné hale se prezentovali účastníci se svými ukázkami napříč jezdeckými disciplínami. Toto večerní představení se zasloužilo o krásné zakončení čtvrtého závodního dne. Nechyběla ani pozvánka na nedělní program, který je ve znamení spřežení.

Během neděle se uskuteční finálové kolo Zimního Jezdeckého poháru právě v disciplíně spřežení. O úplný závěr třetího ročníku Jezdeckého festivalu se postarají Pony-games. Závodní den začne v 9.00 hodin.