Sezona Global Champions začne v Dauhá, vrcholem bude opět Prague Playoffs v O2 areně

Sezona Global Champions začne v Dauhá, vrcholem bude opět Prague Playoffs v O2 areně

Elita parkurového světa včetně českého jezdeckého týmu Prague Lions, nejlepší koně a unikátní umělecká i akrobatická show pod taktovkou Michala Cabana, na to vše se mohou těšit návštěvníci jedné z nejprestižnějších sportovních akcí na světě – Prague Playoffs. Proběhne 19. – 22. listopadu v O2 areně. Sezona Global Champions startuje už v těchto dnech v katarském Dauhá.

Ve dnech 5. – 7. března odstartuje v Dauhá nejprestižnější parkurový seriál Global Champions, který má v průběhu celého roku celkem 18 zastávek v Evropě, na americkém i asijském kontinentu. Vrcholem celoročního klání bude galashow Prague Playoffs, která se uskuteční v pražské O2 areně od 19. – 22. listopadu. Opět bude k vidění souboj o nejcennější titul nejlepšího jednotlivce i tým sezony, ale také o mimořádné prize money ve výši téměř 12 milionů euro. Kromě nejvyšší sportovní úrovně je důraz kladen také na unikátní doprovodný program, který je více než srovnatelný s největšími koňskými show, vyprodávajícími areny po celém světě!

“Dvakrát jsme v Praze přivítali elitu parkurového sportu a dvakrát si fanoušci v O2 areně užili zcela mimořádnou podívanou. Loni za čtyři závodní dny přišlo do O2 areny téměř třicet tisíc diváků, kteří si vychutnali jak skvělé sportovní výkony, tak dechberoucí doprovodný program,“ řekl Jan Andrlík, předseda organizačního výboru Global Champions Prague Playoffs.

Třetí ročník vyhlížíme s velkým očekáváním – samozřejmě opět připravujeme pestrou podívanou a očekáváme ještě více diváků. V O2 areně se odehraje sportovní program, v němž budou o triumfy bojovat ti nejlepší jezdci a koně světa, přičemž jejich klání opět doprovodí originální show pod taktovkou režiséra Michala Cabana. Navíc budeme zveřejňovat ještě několik velkých překvapení, vč. návštěvy světové koňské superstar, která bude mít při Prague Playoffs svojí premiéru v České republice! V permanenci bude i O2 universum, které bude sloužit jako tréninková plocha těsně před závody a diváci si v něm budou moci nakoupit suvenýry a jezdecké potřeby.“

Prague Lions: Anna Kellnerová opět v sedle

Pro české diváky bude zcela jistě lákadlem domácí tým Prague Lions. Sestavu pro sezonu 2020 tvoří dvojice belgických jezdců Niels Bruynseels a Wilm Vermeir, Češka Anna Kellnerová, dva nizozemští jezdci Marc Houtzager a Jur Vrieling a Španěl Sergio Alvarez Moya.

Nejvýše postaveným jezdcem v týmu je Belgičan Niels Bruynseels, kterému aktuálně patří 20. místo ve světovém žebříčku FEI Longines Jumping Rankings. Nizozemec Marc Houzager figuruje na 25. pozici. V roce 2020 se pod značkou Prague Lions premiérově představí dva nováčci – zkušený 50letý Nizozemec Jur Vrieling a 35tiletý Španěl Sergio Alvarez Moya. Pozice jezdce do 25 let nadále patří Anně Kellnerové, jež se na závodní scénu vrátila v lednu po půlroční pauze zapříčiněné zlomeninou nohy. Česká jezdkyně ale již v předstihu avizovala, že na prvních třech mítincích Global Champions (Dauhá, Mexico City, Miami) bude chybět.

V Dauhá bude český jezdecký tým Prague Lions reprezentovat dvojice Belgičanů Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Jur Vrieling z Nizozemska. “Všechny koně a jezdci jsou v dobré kondici a do prvního závodu sezony vstoupíme sebevědomí,” říká Jessica Kürten, manažerka týmu Prague Lions. “Letošní olympijský rok je pro nás speciální. Tři členové Prague Lions budou pravděpodobně reprezentovat své země na olympijských hrách. Jsme na to hrdí, ale zároveň to znamená, že musíme vykompenzovat kvalitu koní. S Jurem a Sergiem máme v týmu dva skvělé profesionály s kvalitními koňmi. Vedle olympijských her jsou Prague Playoffs největším cílem sezony. Budeme se na tuto akci intenzivně připravovat a stejně jako v loňském roce se pokusíme zaútočit na pódium pro nejlepší.”

Vstupenky

Vstupenky se dají pořídit v síti Ticketmaster a Ticketportal, ceny denních vstupenek začínají na 290 Kč, k dispozici také jsou zvýhodněné balíčky na celý program.

  Čtvrtek
19. 11.
Pátek
20. 11.
Sobota
21. 11.
Neděle
22. 11.
Balíček vstupenek
1. patro
1. kategorie
990 Kč 1390 Kč 2190 Kč 1990 Kč 5990 Kč
4. patro
3. kategorie
(řady 1 – 12)
590 Kč 790 Kč 990 Kč 890 Kč 2990 Kč
4. patro
4. kategorie
(řady 13 a výše)
290 Kč 390 Kč 490 Kč 490 Kč 1490 Kč

Slevy: Ve čtvrtek a pátek sleva 50% pro děti do 140cm

Prague Playoffs 2020 – základní informace

zev:                                  Global Champions Prague Playoffs

Termín:                                19. – 22. listopadu 2020

Dějiště:                                 O2 arena, Praha

Účast:                                    16 nejlepších týmů světa + 18 nejlepších jezdců světa

Vstupenky:                          denní vstupenky, balíček vstupenek  na celou akci
Prodejci vstupenek:         Ticketmaster a Ticketportal

Global Champions 2020 – termínová listina

5.- 7. března                            Dauhá

26.– 29. března                      Mexico City

2.– 4. dubna                           Miami Beach

8.– 10. května                         Šanghaj

15.– 17. května                        Madrid

20.– 24. května                      Hamburk

28.– 30. května                      Ramatuelle / Saint Tropez

4.– 6. června                          Cannes

11.– 14. června                        Stockholm

18.– 20. června                      Cascais / Estoril

25.– 27. června                       Monako

3.– 5. července                       Paříž

24.– 26. července                   Berlín

14.– 16. srpna                         Londýn

20.– 23. srpna                        Valkenswaard

3.– 6. září                                Řím

25.– 27. září                            New York

19.– 22. listopadu                   Prague Playoffs