Seriál Znamení koně zpátky na televizní obrazovce

Seriál Znamení koně zpátky na televizní obrazovce

Třináctidílný seriál České televize Znamení koně se po delší odmlce opět vrací na televizní obrazovky. Sledovat jej můžete v neděli od 17 hodin.

Tereza Voříšková. Foto: archiv České televize
Tereza Voříšková. Foto: archiv České televize

Po třináct podvečerů budete vtaženi do napínavého životního příběhu Davida Hory (Richard Krajčo), tak trochu dobrodruha a frajera, který v životě kolikrát šlápl vedle. Když ho ale život přirazí ke zdi a na záda mu dýchají tvrdí vymahači dluhů odněkud z východu, David utíká, jako by to asi udělal každý, domů, ke kořenům, k bývalým jistotám. Snaží se navázat zpřetrhané rodinné vazby. Jenže na koňské farmě jeho otce, která tvrdě bojuje o přežití s neporovnatelně bohatší sousední farmou Marcela Kaliny (Igor Bareš), se čas nezastavil. Jan Hora (Jan Novotný) má dávno novou rodinu – manželku Dášu (Vilma Cibulková) a syna, který dokončuje veterinu (Jiří Mádl). I když je David přijat vlídně, obrovské peníze, které dluží, mu otec půjčit nemůže. A ani nechce.

Otcovou nenadálou smrtí se Davidova situace zkomplikuje ještě víc. Tím spíš, že Dáša je přesvědčená, že Janovi do nebe (nebo do pekla?) někdo pomohl, a do příběhu se vloží policie. Podezřelí jsou všichni. Každý z obyvatel farmy Slunečná hora i konkurenčního Svatého Huberta měl dobrý důvod, proč se Jana Hory zbavit. Ať už v tom byla zklamaná láska, staré křivdy nebo konkurenční boj. Protože v chovu drahých závodních koní jde o hodně…

David Hora projde během příběhu dlouhou cestou, najde skutečnou lásku, o které ani netušil, že existuje, potká velké zklamání, zažije chvíle vítězství, ale sáhne si i na dno…

Kromě Richarda Krajča, který je i autorem písně Střepy, provázející seriál, Vilmy Cibulkové, Igora Bareše a Jiřího Mádla, se v seriálu potkáte ještě s Bolkem Polívkou, Terezou Voříškovou, Vandou Károlyi, Karlem Dobrým, Valerií Zawadskou, Oldřichem Navrátilem, Miroslavem Vladykou a dalšími herci.

Autory námětu a scénářů třináctidílného seriálu jsou dramaturgyně Magdaléna Turnovská a scenáristé Roman Kopřivík a Marcela Kopecká. Režie se ujal Milan Cieslar.

V současné době natáčí Česká televize druhou řadu tohoto seriálu, mimo jiné i na pardubickém dostihovém závodišti.

Zdroj: Česká televize