Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo

Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo

Vrcholnou páteční soutěží v O2 areně bylo semifinále GCL Super Cupu. V napínavé zkoušce se událo mnoho překvapení. Nejlepší družstvo sezony London Knights nepostoupilo. Pražským lvům chyběla k postupu vteřina. A právě čas hrál v soutěži velkou roli.

Páteční semifinále Global Champions League Super Cupu v rámci galashow světového parkuru Prague PlayOffs v O2 areně rozhodovalo o složení šestičlenného startovního pole pro nedělní finále. Z dvanácti týmů tak postupovala dál pouze polovina.

Niels Bruynseels s klisnou Gancia de Muze

Tým Prague Lions nastupoval hned z druhé startovní pozice. Velkou naději týmu udělal první startující Niels Bruynseels, který s klisnou Gancia de Muze nechyboval. Nula se však týmu nepodařila udržet, byť nikdo z týmu nechyboval na nejproblematičtějším místě. Nejvíce chyb bylo vidět na dvojskoku složeného ze dvou kolmých skoků, který následoval ihned po triplebaru.

Marco Kutscher a Casallvano

Druhý jezdec Pražských lvů Marco Kutscher s desetiletým Casallvano chyboval bohužel hned na prvním skoku. Jedno shození pak přidal i Marc Houtzager s jedenáctiletou klisnou Sterrehof´s Dante. Tato dvojice shodila bariéru na triplebaru. Pražští lvi si tak připsali na konto osm trestných bodů.

Marc Houtzager s klisnou Sterrehof´s Dante

Na tento výsledek nakonec dosáhlo ještě dalších pět týmů. Velkou roli tak hrál čas, který bohužel mluvil v neprospěch právě Pražských lvů. Jejich součet časů byl z šestice týmů s osmi trestnými body nejhorší. O pouhou vteřinu a dvě setiny tak skončili na sedmé, tedy první nepostupové pozici.

Suverénně si s celou sezonou pohrávali jezdci týmu London Knights, kteří si připsali do žebříčku nejvíce bodů. Tentokrát se jim však nedařilo a s 12 trestnými body skončil tým až osmý. Stejně tak formu neudrželo družstvo Miami Celtics, které vyhrálo čtvrteční čtvrtfinále. V semifinále jim patřila až devátá příčka.

Naopak nejlepší výkon podali členi týmu Paris Panthers. Darragh Kenny s desetiletým Romeem 88 a Nayel Nassar s Luciferem V nechybovali, jediné shození připsal týmu Gregory Wathelet s jedenáctiletým hřebcem MJT Nevados S. Dalších pět postupujících týmů mělo na kontě shodě osm trestných bodů. Do finále vedle Paris Panthers nastoupí Valkenswaard United, Shangai Swans, Monaco Aces, Cannes Stars a také obhájci vítězství Madrid in Motion.

Veškeré informace o Global Champions Prague PlayOffs naleznete na webu www.pragueplayoffs.com. Vstupenky jsou k zakoupení i přímo u vstupu do O2 areny.

Text: Prague PlayOffs

Foto: Sandra Schulzová