Rousínov: další dražba koní? Exekutoři shánějí informace

Rousínov: další dražba koní? Exekutoři shánějí informace

Rousínov, Rakovník – Zbývající koně ze statku v Rousínově na Rakovnicku, které se nepodařilo vydražit v exekuční dražbě počátkem listopadu, by měl s největší pravděpodobností dražit Exekuční úřad Rakovník. Vše je ale teprve ve fázi příprav. V nejbližších dnech by měli do Rousínova vyrazit zaměstnanci Exekutorského úřadu Rakovník na místní šetření a zjistit, kolik koní se v Rousínově ještě nachází. Rakovnickému deníku to sdělila mluvčí Exekutorské komory České republiky Petra Báčová.

Dražba koní v Rousínově Autor: Deník/Miroslav Elsnic

Situace je komplikovanější v tom smyslu, že koně nejsou nikde evidováni, nemají potřebné zákonné průkazy a ani nebyli očkováni. „Jejich součet či případný odchyt je velmi komplikovaný, neboť se nacházejí volně na pastvinách,“ informovala mluvčí exekutorské komory Petra Báčová.

Dražba zbylých koní by však podle Petry Báčové měla pokračovat. Soudní exekutoři totiž nadále realizují osmadvacet řízení, která soud proti dlužníkovi nařídil a která jsou zapsána v Centrální evidenci exekucí. Tentokráte by ale měl koně s největší pravděpodobností dražit Exekutorský úřad Rakovník.

Právě ten totiž vymáhá další pohledávku v pořadí. Chovatel koní totiž dluží celkem bezmála devět milionů korun. „S exekutorským úřadem v Kladně, který většinu koní vydražil, komunikujeme a zahajujeme některé přípravné kroky. Věc se totiž v současné době nachází ve fázi, kdy příslušný exekuční soud rozhoduje o návrhu dlužníka na zastavení této exekuce. Bude-li návrh zamítnut, proces prodeje bude nutné vést z hlediska zákona v podstatě od začátku, jde totiž o jiné exekuční řízení. Musíme provést nový soupis zbývajících koní, abychom zjistili jejich aktuální počet a stav, je potřeba se také vypořádat s otázkou případného vlastnictví třetích osob a s dalšími otázkami, které přinesla předchozí exekuční řízení,“ řekla Hana Šajnerová, soudní exekutorka Exekutorského úřadu Rakovník. Případem údajně týraných koní, jak jsme vás již několikrát informovali, se zabývá rakovnická policie. Ta stále ale nikoho neobvinila a úmrtí několika koní stále policisté prošetřují. „Chovatel koní je v současné době podezřelý z přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti, a to z toho důvodu, že z hrubé nedbalosti zanedbává potřebnou péči o zvířata, která vlastní, způsobil jim trvalé následky na zdraví nebo smrt. Jelikož se chování mohl dopustit na větším počtu zvířat, hrozí chovateli, pokud bude pravomocně odsouzen, až dva roky vězení,“ informovala mluvčí rakovnické policie Lenka Uriánková.

Více čtěte na: Rakovnicky.denik.cz

denik logo