Rodeo au Heup: Dokonalá odveta

Rodeo au Heup: Dokonalá odveta

Šampióny České republiky ve všestrannosti seniorů 2014 jsou Rodeo au Heup a Robert Pokorný z Jezdeckého klubu NH Car . Odveta za loňské „bronzy“ z mistrovství a finále Zlaté podkovy se tedy dokonale podařila. Velký favorit Diráno 1 nezačal soutěž v Humpolci dobře, ještě hůř v ní pokračoval a do nedělního krosu už nenastoupil.

„R“ tandem (Roedo au Heup a Robert Pokorný) měl po první zkoušce – tedy drezúře – více než slušný náskok před svými největšími předpokládanými soupeři:

Diráno 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) na něj ztrácel 7,58 bodu, Tiksi (Radko Heidenreich, JK Loštice) dokonce 10,51 bodu a Kim-C (Karolína Petrová, JK Kocanda) ještě víc.

Ve skokovém testu neudělal Rodeo žádnou chybu a jen dva z 19 konkurentů ho dokázali napodobit. Byli to Tomon (Pavel Březina, JK Neveklov) a Ostrico (Ing. Jana Höcková, JO Albert Stolany), zatímco Diráno 1 a Tiksi shodili dokonce čtyřikrát …

Do finálového terénu si mohli Vrtek a Höcková vybrat jednoho ze svých dvou koní. Rozhodli se logicky, zvolili toho s větší šancí a tak Diráno 1 a Pippa Fun (JO Albert Stolany) už dál nepokračovali.

Mistři ČR ve všestrannosti seniorů 2014, Rodeo au Heup a Robert Pokorný z Jezdeckého klubu NH Car. Foto: Jiří a Šárka Bělohlavovi
Mistři ČR ve všestrannosti seniorů 2014, Rodeo au Heup a Robert Pokorný z Jezdeckého klubu NH Car. Foto: Jiří a Šárka Bělohlavovi

Pohoda v terénu

Rodeo s Robertem si mohli dovolit pohodový kros, překročili v něm sice čas, ale přesto porazili nakonec stříbrného a na překážkách suverénního Dallase 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) na body v poměru 45,68 : 59,76!

Bezchybný výkon v terénu podal i další Vrtkův sveřenec Davos 1 (v sedle byl trenérův syn Antonín) a tak mu určitě právem patří bronzová medaile.

Stejně suverénně skákající Tiksi se probojovala na konečné čtvrté místo,a  za ní je ve výsledkové listině třetí kůň z Horních Heřmanic – Batman s Pavlem Verešem (5.).

Do cíle se dostalo ještě sedm koní a mezi nimi se téměř ztratili Kim-C (9.) a Tomon (11.).

Naopak Ostrico, Korsica (Petr Lacina, JK U Juráška – Mořkov) nebo Action Boy (Stanislav Vrtek, Sportovní stáj Vrtkovi) v sestavě klasifikovaných chybí.

Reklama pro Francii

Rodeo au Heup, hnědák zapsaný v plemenné knize francouzského jezdeckého koně (selle francais) sekce A, se narodil před devíti lety.

V jeho rodokmenu najdeme na straně otce hřebce Qredo de Paulstra (po Galoubet A), slavný Narcos II je dědem ze strany matky Espiegle du Parc.

Koně ve Francii odchoval Jean – Paul Lepetit.

V letošní sezóně absolvovali noví šampióni jen jeden start v České republice – a vyhráli kvalifikaci Zlaté podkovy v Kolesech.

Jinak se Rodeo a Robert prezentovali v Německu, konkrétně v areálech Kreuth, Crostwitz – Horka a Schwaigangen.

V humpoleckém areálu Dusilo se „jelo“ o titul  šampióna všestrannostii ve třech dalších kategoriích – dětí, pony L (věková kategorie jezdců 13 až 16 let) a pony ZL (kategorie 10 až 13 let). Výsledky najdete na www.vsestrannost.cz.

Mistrovství ČR ve všestrannosti (děti)

1. Pírko(Vendula Chrásková, JS Slavíkov )

Mistrovství ČR ve všestrannosti (pony, L)

1. Pretoria Ebony (Eliška Vítková, SK Hlavice)

Mistrovství ČR ve všestrannosti (pony, ZL)

1. Lipton Sinaj (Barbora Vaňková, JK Ratibořské Hory)

Autor: Jiří Křepelka