Říjnové starty českých jezdců doma i v zahraničí

Říjnové starty českých jezdců doma i v zahraničí

Během října se pozornost příznivců jezdectví přesune hlavně na zahraniční kolbiště, neboť v České republice již skončila většina seriálů i mistrovství České republiky. Poslední šampionáty proběhnou začátkem října. Určeny budou handicapovaným jezdcům.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský
Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Letošní poslední dvě mistrovství České republiky se uskuteční v parajezdectví, a to ve stejném termínu: od 3. do 4. října. Jezdci závodící v paravoltiži se setkají v Brně, zatímco pro paradrezurní jezdce je připraveno mistrovství v Hradištku u Sadské.

Začátkem desátého měsíce se čeští jezdci hlásili především na mezinárodní skokové závody. Větších závodů kategorie CSI3* se zúčastní Emma Augier de Moussac, která ve dnech 7. až 10. října zavítá do Birminghamu. Dále se pro účast na dvoutýdenních závodech v polském Leszně rozhodl Aleš Opatrný, přičemž během druhého týdne od 22. do 25. října se tam uskuteční závody úrovně CSI3* včetně soutěže zařazené do Světového poháru. Zuzana Zelinková by se měla podívat na přelomu října a listopadu na CSI3* do Maastrichtu.

Početné zahraniční starty však plánují i jezdci ve všestrannosti. Českého zástupce budeme mít dokonce i na mistrovství světa mladých koní ve francouzském Lion d´Angers, a to konkrétně Veroniku Strandovou s Naomi. Na co nejlepší výsledek se tam pokusí dosáhnout ve dnech 15. – 18. října. Ve stejné době vyráží početná ekipa na závody kategorie CIC2* a CCI2* do polské Strzegomi.  Do CIC2* je nahlášena Adéla Svobodová, Marie Dvořáková, Barbora Pospíšilová, Robert Pokorný a Petr Vančura. V CCI2* by se měla představit Anežka Lexová, letošní účastnice ME v juniorech, a dále mistrovská dvojice Robert Pokorný a Rodeo au Heup.  Anežka Lexová se zároveň pokusí splnit si již v tomto roce kvalifikaci na mistrovství Evropy 2016, kde bude startovat již v mladých jezdcích.

Třetí disciplínou, v níž se čeští jezdci představí na zahraničních závodech konaných během října, je vytrvalost. Lucie Kubíková se chystá ve dnech 2. – 4. října na CEI2* Shurmen. Dá se však očekávat, že především v druhé polovině měsíce se představí na mezinárodních mítincích ještě několik dalších jezdců na místech, kde termíny uzávěrky přihlášek ještě nebyly. Více informací najdete na www.cjf.cz.